Kymco ilk iki vitesli otomatik elektrikli motosikleti sundu

Kymco, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. İlk bakışta 9,4kW gücündeki motoruyla caddelerde sportif sürüşlere imkan tanıyan şehir içi motosikleti olarak dikkat çeken Kymco F9; 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşıyor ve maksimum 110 km/s hız yapabiliyor. Kymco F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da 120 kilometre menzil sunarken; hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saatte şarj edilebiliyor. Kymco F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.

Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğünde olan Kymco, F9 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Motor verimliliği ve güç dağılımını iyileştirmek üzere elektrikli motosikletler için özel olarak tasarlanan; dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımanıyla donatılan F9’da özel olarak geliştirilen iskelet yapısı sayesinde batarya gövde yapısına entegre ediliyor. Araçla bütünleşerek Kymco F9, 107 kilogram hafif bir yapıyla yola çıkıyor. Virajlarda yüksek tutunma sağlayan 14 inç’lik geniş tabanlı lastiklerle birlikte Kymco F9 eğlenceli bir sürüş vaad ediyor.

Kymco Başkanı Allen Ko, “Kymco olarak tüm projelerimizde ‘Kalbimi Kazan’ fikriyle hareket ediyoruz. Küresel salgının gölgesinde geçen şu günlerde, insanlar günlük yaşamlarına heyecan katmak için çok daha fazla gereksinim duyuyor. Kymco olarak böyle bir dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan yeni ürünler sunmaktan heyecan duyuyoruz. F9 modelimiz de diğer tüm Kymco modelleri gibi duyuları harekete geçiren ve sürücüsünü heyecanlandıran üstün özelliklerle yollara çıkıyor. Dünyanın her yerindeki kullanıcıların kalbini kazanan bireysel araçlar yaratmaya devam ediyoruz. Şimdi heyecanlanma zamanı!” ifadelerini kullandı.

Kymco F9’un Teknik Özellikleri

Motor: Tip Fırçasız DC motor
Maksimum güç(kW) 9,4
Maksimum tork(Nm) 30
Batarya: Tip Lityum-iyon
Kapasite 96V / 40Ah entegre batarya
Batarya Ağırlığı(kg)17
Gövde: Boş ağırlık(kg) 107
U x G x Y (mm) 1.831 x 714 x 1.085
Sele yüksekliği(mm)790
Aks aralığı(mm) 1.236
Süspansiyon: Ön lastik ölçüsü 110/80-14
Arka lastik ölçüsü 140/70-14
Jant malzemesi Alüminyum alaşım
Ön süspansiyon Teleskopik
Arka süspansiyon Salıncak ünitesi
Ön fren Disk
Arka fren Disk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz