Peugeot, Total ile birlikte elektrikli bir hibrit hiper otomobil geliştiriyor

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) yarışlarından hatırladığımız ikili Peugeot ve Total, 88. 24 Saat Le Mans yarışı kapsamında Le Mans Hypercar (LMH) projesine start veriyor.

İleri seviyede dayanıklılık kategorisi için yeni bir dönemin habercisi olan bu proje ile Peugeot, Total ile birlikte elektrikli bir hibrit hiper otomobil geliştirmeye başladı.

LMH kategorisi, belirli bir aerodinamik serbestlik sunan birkaç kriter tarafından belirlendi. Bu, Peugeot Design’ın desteğiyle markanın estetik detayını projeye entegre etme imkanı sunuyor. Proje bir süre önce başladı.

24 Saatlik Le Mans 2020 çerçevesinde; eskizlerin taslağı hazırlandı, tasarımın ilk konseptleri ortaya çıkarıldı ve boyut açısından gerekli temel unsurlar oluşturuldu.

Le Mans Hypercar modelinin genel yapısı, aerodinamik konsept ve motor mimarisi için çeşitli çalışma aşamaları başladıktan sonra, sıra elektrik mimarisi ve ardından hibrit sistemin uygulama konseptine geliyor.

Uygulanan ikonik tasarım ‘Neo Performance’ olarak adlandırılıyor. Yarış otomobili 500 kW güce ve dört tekerlekten çekişe sahip olacak.

Le Mans Hypercar üretimine tüm Peugeot Sport teknik departmanları projenin geliştirme sürecine dahil ediliyor.

Peugeot Sport, PEUGEOT SPORT ENGINEERED tarafından geliştirilen yüksek performanslı hibrit yol otomobili yeni Peugeot 508 ile devreye alınan çözümü kullanıyor.

“Le Mans, otomobil dünyasının kutsal kasesi.” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Peugeot CEO’su Jean Philippe Imparato ekledi: “Bu kazananı belirleyen önemli bir yarış ve bizim için üç galibiyet anlamına geliyor.

Ama aynı zamanda Total ile 25 yıllık iş birliğimizi kutladığımız ter, gözyaşı ve heyecan fırtınasıyla dolu inanılmaz bir takım ruhu anlamına da geliyor.”

Önceki İçerikSeyircisiz Le Mans 24 yarışları artırılmış gerçeklik ile izlenebilecek
Sonraki İçerikArtırılmış gerçeklik ile kendi Opel Mokka hikayenizi çekebileceksiniz
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz