Artırılmış gerçeklik ile kendi Opel Mokka hikayenizi çekebileceksiniz

Otomotiv sektörünün artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla yıldızı barışmaya başladı. Dün Toyota, artırılmış gerçeklik ile Le Mans yarışlarının izlenebileceğini açıklamıştı.

Şimdi de Opel, yeni Mokka modelini kullanarak artırılmış gerçeklik özelliği ile sosyal medya mecralarında yenilikçi bir çalışmaya imza attı.

Yeni Opel Mokka’nın AR (Augmented Reality Artırılmış Gerçeklik) filtresi, gerçek hayattaki fotoğraf ve videolara dijital bir yeni Mokka ekleme olanağı sunuyor.

Opel’in bugünü ve geleceğini temsil eden yeni Mokka, bu yenilikçi otomobil sunumu ile tüketiciye kendini sanal Mokka’nın yanında bir videoya yerleştirme olanağı sunuyor.

Kullanıcının yeni Mokka ve AR filtresiyle yaratıcılığını göstermesi için ihtiyacı olan tek şey bir akıllı telefon ve internet bağlantısı. Kullanıcı kendini Mokka’nın yanına yerleştirebiliyor ve onunla fotoğraf çektirebiliyor.

Opel’in YouTube örneğinde olduğu gibi yüksek teknolojili bir sunum video’su bile çekebiliyor.

Opel, gerçek Mokka’yı deneyimlemek için sabırsızlananlara yönelik Facebook ve Instagram Hikayeleri üzerinde bir Artırılmış Gerçeklik (AR) filtresi geliştirdi.
İster kapalı, isterse açık alanda olsun en iyi sonuçlar bol ışıklı alanlarda elde ediliyor. Aracın nereye park edilebileceği konusunda herhangi bir sınır bulunmuyor çünkü çalışmanın kurgusu tamamen hayal gücü ile sınırlı.
Kullanıcı, yeni Mokka’yı evinin önüne park edebilirken, boyut ve açıyı değiştirerek, yakınlaştırıp uzaklaştırarak, resme dokunup döndürerek bir sehpanın üzerine veya başka bir yere de yerleştirilebiliyor.

Bunun için aşağıdaki iki platformda bulunan filtreyi kullanmak yeterli:

Facebook Hikayeleri için; http://s.opel.com/FB_MokkaAR

Instagram Hikayeleri için; http://s.opel.com/IG_MokkaAR

Opel’in Mokka AR deneyimi teknik olarak Facebook’un tescilli AR geliştirme paketi olan Spark AR ile oluşturuldu.

Geliştirme aşamasında aşılması gereken en önemli zorluk; ürün açısından doğru ve aynı zamanda tüketici açısından dikkat çekici bir görünüm elde ederken dosya boyutu, ölçeklendirme ve teknik açıdan sorun yaşamadan farklı platformlarda olumlu sonuçlar elde etmekti.

Artırılmış Gerçeklik Filtresi, şu anda farklı sürümlere sahip iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlarda çalışıyor.

Kullanıcılar, ortaya çıkan kreatif eserlerini Facebook ve Instagram üzerinden #OpelMokka, #MokkaAR hashtag’leri ve @Opel etiketiyle paylaşabiliyor. Kullanıcılar sonrasında bir filtreleme işlemiyle “Mokka” kelimesini arama motoruna yazarak paylaşımlarına rahatlıkla erişebiliyorlar.

1 yorum
  1. bedri diyor

    fena bir model olmayacağı çok belli. Eğlenceli, yaramaz ve güçlü bir modele benziyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.