Seyircisiz Le Mans 24 yarışları artırılmış gerçeklik ile izlenebilecek

Toyota Gazoo Racing, bu hafta sonu gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat yarışları için 360 derecelik interaktif bir motor sporları deneyimine imza atıyor. 88’inci kez gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat dayanıklılık yarışlarında Toyota; motor sporları tutkunlarının artırılmış gerçeklik ile 360 derece sanal tur heyecanı yaşayabilmeleri adına “24H United & Responsible” dijital platformunu açtı.

Toyota Gazoo Racing, bu yeni artırılmış gerçeklik ve 360 derece sanal tur deneyimi için Automobile Club de l’Ouest otomotiv kulübü ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği ile yeni geliştirilen www.24h-united.com dijital platformu daha zengin içerikleriyle kullanıcılara açıldı. Böylelikle tutkulu fanatikler Le Mans 24 Saat deneyimini dünyanın her yerinden yaşayabilecekler.

Taraftarlar, yeni 360 derece video turlarıyla kendilerini tam olarak Le Mans 24 yarışları aksiyonunun ortasında hissedebilecekler. Platform üzerindeki “Paddock/Padok” bölümünde ise yarışın sona ereceği 20 Eylül tarihine kadar her gün aksiyonu istedikleri açıdan izleyebilecekler. Aynı zamanda yarış kontrol odası gibi özel alanları dolaşmak da mümkün olacak.

Yeni platforma 19 Eylül tarihine kadar yeni bölümler de yüklenecek.

Motor sporları severler, aynı zamanda arşivden Le Mans 24 ve tarihini içeren, daha önce görülmemiş videolara ve nadir tarihi görüntülere de ilk kez ulaşma fırsatı elde edecekler.

Platformun “Legends/Efsaneler” bölümünde Toyota ve Le Mans arasındaki 35 yıllık tutku; 1985’te Toyota 85C’nin öncü olduğu günleri ve 2012’den bu yana hibrit inovasyonuna imza ikonik TS020 “GT-One” yarış aracını anlatan dört bölümlü mini-belgesel de izlenebilecek.

Bu yeni platform sayesinde yarış tutkunları, 360 derece video teknolojisini kullanarak; Le Mans 24 Saat yarışları Toyota Gazoo Racing WEC Takımı’nın bir parçası olabilecekler. Taraftarlar ilk kez takımın Le Mans’daki operasyonlarını, takımın ve pilotun efanevi yarış için hazırlıklarını takip edebilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.