Legodan karavan yaptılar

12 kişilik profesyonel bir ekip bir araya geldi ve Lego’dan aileyi boyu karavan inşa etmeyi başardı.

Karavan için 215.158’den fazla parçadan üretildi. İç ve dış tasarımdaki her türlü detay büyük bir titizlikle oluşturuldu.

Legoculardan oluşan bir ekip çokça istekle, biraz da boş zamanla plastik parçalardan üretilen en büyük karavanı üretmeyi başardı. 12 haftadan fazla zaman harcanarak 3.6 metre uzunluğunda, 2.2 metre yüksekliğinde 215.158 parçadan üretilen karavan Guinness Dünya Rekorları arasındaki yerini aldı.

Karavanın fonksiyonel kabini Minecraft’da inşa edilenlere de çok benziyor.

Yapımı 1000 saatten fazla zaman alan ve büyük bir hırs gerektiren proje bir çekme karavanın üzerinde şekillendi. Karavan içinde yatak, koltuk, lavabo, diş fırçası, ışıklandırma hatta satranç takımı gibi bir çok eşya bulunuyor.

Karavan Lego fanlarını bir araya getiren ve 29 ekim-1 kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan BRICK 2015’de sergilenecek. Model ayrıca 10-13 Aralık tarihleri arasında Londa etkinlik merkezi olan Londra Excel’de de meraklılarının beğenisine sunulacak.

Önceki İçerikFiat Doblo ve Fiorino’da seçim indirimi
Sonraki İçerikAutobest 2016’nın finalistleri
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz