Honda’dan Formula 1 şampiyonuna pahalı hediye

Honda, iki dünya şampiyonluğu bulunan Red Bull F1 pilotu Max Verstappen için sürpriz bir hediye hazırladı.

Bu Pazar günü, COVID-19 salgınının ardından Japonya’nın sınırlarının açılmasından bu yana ilk Honda Racing Thanks Day kutlandı. Max Verstappen, Honda’nın iki ve dört tekerlekli motor sporları ekibinden kutlamaya katıldı ve çok sayıda uluslararası yıldız arasında yer aldı. Verstappen ve takım arkadaşı Sergio Perez, geçen yılki Red Bull RB16B ile etkinlikte özel bir gösteri yaptı. Aynı zamanda gösteride kullanılan araç Türkiye’de düzenlenen yarıştaki özel görünümüyle piste çıktı.

Max Verstappen, Honda etkinliğinde sürpriz hediye aldı

Max Verstappen, Thanks Day için Japonya’daydı. Hollandalı pilot bu yıl son kez Formula 1 aracının direksiyonuna geçti ve çok güzel bir hediye aldı.

Honda şefi Seiji Kuraichi, Honda motorlu Red Bull ile üst üste ikinci dünya şampiyonluğunu kazanan Max Verstappen’i on binlerce taraftarın önünde tebrik etti. Kuraichi, kendisine teşekkür etmek için Hollandalı sürücüye, performansına ekstra bir bonus olarak neredeyse 200 bin euro değerinde olan gri bir Honda NSX Type S’in anahtarlarını verdi.

Honda hediyesinden memnun olan Max Verstappen, coşkusunu şu şekilde paylaştı:

“Ne inanılmaz bir hediye, ne harika bir araba. Bunu aldığım için çok gururluyum, bunun için çok teşekkür ederim”

Hemen ardından Hollandalı’ya bu araçla etkinliğin düzenlendiği Motegi pistinde kısa bir sürüş yapma fırsatı verildi. Max Verstappen ayrıca, yağmur altında yapılan testler arasında NSX-GT geliştirme aracını denemek için de direksiyona oturdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.