Mercedes satışları uçuyor

Avrupa ve Çin’deki çift haneli kazançlar Mercedes’in yüzünü güldürdü. Alman devi Daimler, yaptığı açıklamayla temmuz ayında satışların yüzde 15.7 arttığını ve ay boyunca 159.040 adetlik satışa imza atıldığını açıkladı. Mercedes markasının satışları yüzde 15.2 artarken; Smart’ın satışları yüzde 24’lük artışla 9.287 adede ulaştı.

Daimler açıklamasında özellikle kompakt otomobil CLA’nın önemli bir satış başarısı elde ettiğine değinerek; C Serisi modelinin de başta Çin olmak üzere geçtiğimiz aya göre daha başarılı bir grafik çizdiğini belirtti.

Yılın 7 aylık dönemine bakıldığında ise Mercedes ve Smart satışlarının yüzde 15.7 artarak 1.12 milyon adede ulaştığı görüldü. Her iki marka da temmuz ayında ve 7 aylık dönemde kendi rekorlarını kırmış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mercedes satış ve pazarlama müdürü Ola Kaellenius, Temmuz ayı itibariyle 1 milyonluk satış adedini geçtiklerinin altını çizerek, “İlk 7 ayda daha önce hiç bu kadar çok araç teslim etmemiştik.” dedi.

Önceki İçerikMazda’dan yeni SUV konsepti: Koreu
Sonraki İçerikEkonomik Rus Lada, geri döndü
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz