Mustang’de sıra 12 aya çıktı

Ford’un efsane modellerinden Mustang’i Avrupa’da bekleyenlerin sayısı artıyor.

Ford Mustang coupe ve üstü açılabilir modellerinin ilk teslimatları sonbaharda başlıyor. Ama bu saatten sonra yeni bir Mustang’e sahip olmak için çelik gibi bir irade ve zamana ihtiyaç var. Çünkü Mustang almak isteyenlerin oluşturduğu 12 aylık bir bekleyen listesi bulunuyor.

İngiltere’deki Ford Mustang alıcıları 1 yıllık bir teslim süresi ile karşı karşıya.

Ford sözcüsü İngiltere’deki bekleme süresini onaylarken, müşterilerin 2,3 lt ya da 5,0 lt V8 coupe sahibi olabilmeleri için biraz sabırlı olmalarını, tahmini olarak araçlarının 2016 yılının ortalarında kendilerine teslim edileceğini belirtiyor.

Ford, 5,0 lt V8 model Mustang’in başlangıç fiyatı 32,995 sterlin ki bu fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde aracın rakiplerinden daha uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

310 beygir gücündeki 2,3 litre hacimli EcoBoost motora sahip otomobil 6 ileri manuel şanzımanla, 5,5 saniyede 0-100 km’ye kadar çıkabiliyor.

Eğer otomatik vites isterseniz 1,500 sterlini daha gözden çıkarmanız gerekiyor böylece aracın fiyatı yaklaşık olarak 32,995 sterline yükseliyor.

415 beygir gücündeki 5.0 lt hacimli V8 coupe ise 6 ileri vitesle 0-100 km’ye 4,5 saniyede çıkabiliyor. Aracın başlangıç fiyatı 32,995 sterlin, üstü açılabilir otomatik modeli düşünenlerin ise 38,495 sterlini gözden çıkarmaları gerekiyor.

Ford Mustang’in standart dış ekipmanlarına göz attığımızda, 19 inç alaşım jantlar, performans fren paketi, Xenon farlar sayılabilir.

İçerisinde ise çift bölgeli klima, 9 hoparlörlü ses sistemi ve SYNC 2 ses kontrollü 8 inç renkli dokunmatik ekran bulunuyor.

Mustang, Ford’un Michigan’daki Flat Rock montaj fabrikasında üretiliyor.

2.3 lt motorlu Mustang’in Türkiye fiyatı yaklaşık 140 bin dolardan başlayacak. Ford Otosan, şimdiden büyük ilgi gören Mustang’ten 40 sipariş aldı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.