Türkiye kontenjanı 1 adet: İlk ‘SUV Ferrari’ Purosangue

Rahmetli Marchionne’nin “Ferrari‘nin bir SUV modeli olmayacak. Onun için cesedimi çiğnemek gerekir” demesinin üzerinden onlarca yıl geçmedi. Efsane Fiat Grubu Başkanı Sergio Marchionne hayatını kaybetti ve aradan geçen zaman sonrasında Ferrari’nin ilk SUV’u diyebileceğimiz dört kapılı, dört çekerli Ferrari ortaya çıktı. Şimdiden iki yıllık sıra oluşan yepyeni Ferrari modeli, toplam satışların yüzde 20’sini geçemeyecek. Bu arada Ferrari SUV Purosangue için Marchionne zamanında çalışmalar başlatılmış. 2018 yılındaki teknolojilerle Ferrari’nin istediği bu araç yapılamaz deniyorken, artık yapılabilir hale geldiği için yeni araç geliştirilmiş.

Bu arada ilerleyen sayfalarda Ferrari Türkiye Genel Müdürü Özgür Süslü‘nün konuyla ilgili sorularımıza verdiği yanıtları da bulacaksınız. Bu sorulardan en önemlisinin Türkiye bu araçla ne zaman tanışacak sorusu olduğunu ve cevabını bulabileceksiniz.

Hemen belirtelim, Türkiye’nin kontenjanı 2023 yılı için sadece 1 adet. Tüm dünyada ilk teslimatlar 2023 yılında başlayacak ve en önemli Ferrari müşterileri tercih edilecek.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Önceki İçerikMotosiklet üretimi için BMW, Honda ve Yamaha’ya açık çek
Sonraki İçerikTaliant’ın yerine Logan geri dönebilir
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz