Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Online 2. el otomobil satışı ile en zenginler listesinde

10 dakikada online olarak ikinci el otomobil alınabilen Carvana Co. şirketi sahipleri baba oğul kısa süre içinde dünyanın en zengin kişileri arasına girdi. ABD’de bazı eyaletlerde bir noktadan hızlıca teslim edilebilmesiyle popüler hale gelen online 2. el satış kanalı Carvana; 2017’de halka açıldığından bu yana en karlı günlerini yaşıyor. Pandemi ile birlikte Ernest Garcia II ve oğlu Ernest Garcia III, Amerika’nın en zengin iki kişileri arasında.

Otomobil hanedanları: BMW’nin sahiplerinden Volvo ve Geely’nin sahibi Çinin Henry Ford’una kadar en zengin aileler

Phoenix merkezli Carvana’nın en büyük hissedarı baba ve oğlu şirketin icra kurulu başkanı Garcia III, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre; 21,6 milyar dolar değerinde servete sahip.

Online ikinci el otomobil satıcısı Carvana, sahiplerini servet sahibi yaptı

Şirketin hisseleri, rekor gelir ve kar marjları öngörmesinin ardından bugün New York’ta öğleden sonra yüzde 32 arttarken; Amerikalıların giderek daha fazla kullanılmış otomobili online olarak satın almaya yönelmesi hisse senedinde bu yıl neredeyse yüzde 150 artışa destek sağladı.

Carvana, web sitesinde müşteriler 19.000’den fazla otomobil arasından seçim yaparak satın alma işlemlerini 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayabiliyor. Şirket 2019 yılında yaklaşık 200.000 otomobil satarak gelirini 3,9 milyar dolara çıkarmıştı. Şimdi ise yılda 2 milyon satışa giden bir performans yaşanıyor.

Dünyanın en zengin 500 kişisinin günlük servetlerini izleyen Bloomberg Endeksi’ne göre Garcia II’nin değeri 15,2 milyar dolar ve oğlu 6,4 milyar dolar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.