Opel Astra’nın mükemmeliyete uzanan yolu kadın elinden geçiyor

2021 yılında Stellantis çatısı altında üretime devam eden Opel, en önemli oyuncularından biri olan Astra’nın heyecan uyandıran olarak nitelendirilen tasarımını kadınlara atfediyor. Opel Astra, 25 kişilik çekirdek bir ekip tarafından üç yılda geliştirildi. Ekip üyelerinin yarısının kadın olması da “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözlerini bizlere hatırlatarak; altıncı nesil Astra’nın sırrını açığa çıkarıyor.

Opel’in son teknoloji ürünlerini bünyesinde barındıran Astra’nın üzerinde kadınların emeği oldukça fazla. Yeni Astra’nın yaratılma aşamasında kalite kriterleri Zuzana Majorova tarafından yönetilirken, tamamen dijital Pure Panel kokpitin geliştirme sürecini ise Haiyan Yu yönetti. İç mekân renklerinin ve malzemelerinin tasarımı büyük ölçüde Ilka Höbermann ve ekibi tarafından belirlendi. Başmühendis Marielle Vogler tarafından yönetilen araç geliştirme süreçlerinde ise kalite algısı ön planda tutuldu.

Astra’yı ellerinde büyüten uzman ekipten;

Yeni Opel Astra Hakkında Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz

Önceki Opel modellerinden farklı bir şekilde geliştirilen Astra’nın gelişim aşamasında kalitenin yanı sıra, duygulara daha fazla hitap eden bir otomobil hedeflendi. İster görsel ister işitsel, isterse dokunsal uyaranlar olsun yeni Astra, tüm duyguları harekete geçirerek otomobil tutkunlarının maksimum sürüş keyfi yaşamasını sağlıyor. “Uluslararası bir ekip bir araya gelerek, son derece şeffaf ve uyumlu bir süreçle yeni nesil Astra hedefini hayata geçirdi” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Başmühendis Marielle Vogler; “Kişisel hırsla olumlu duygular uyandırabilecek bir otomobil yaratamazsınız. Sonucu kadın faktörü değil, iş birliği, etkileşim ve dolayısıyla nihai ürünü daha iyi yapan çeşitli beceri ve yetenekler belirler” dedi.

Altıncı nesil Astra’nın üretim sürecinde uygulanan paradigma değişikliği, markanın 2018 yılında başladığı geliştirme süreciyle de yakından ilgili. Tasarım, pazarlama ve mühendislik alanlarından uzmanlar, Opel’in Alman, ulaşılabilir ve heyecan verici olma değerlerini tasarım dili, teknoloji ve araç içeriği ile birleştirip hayata geçirmek üzere sürece dahil oldu. Bu başarılı ekibin çalışmaları sonucunda cesur ve yalın Opel tasarım felsefesi doğdu ve özel bir karaktere sahip Astra yaratıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.