Otokar, İtalyan bayisi 101 yaşındaki Mauri Bus’ı satın aldı

Koç Holding’in otobüs üreticisi  Otokar, İtalya bayisi Mauri Bus System’ı satın aldığını açıkladı. Otokar, yeni iştirak şirketi ile İtalya pazarındaki iddiasını arttıracak.

Şirket, 2010 yılından beri İtalya’da bayiliğini yürüten Mauri Bus System’ı satın aldı. 101 yıllık Mauri Bus System, bugüne kadar 700’den fazla Otokar markalı otobüs teslim etti.

Cirosunun yüzde 70’inden fazlasını yurt dışı satışlarından elde eden Otokar’ın dünyada dört iştirak şirketi bulunuyor. Otokar, bu satın almayla birlikte Avrupa’da faaliyet gösteren Fransa ve Romanya şirketlerine İtalya’yı ekliyor.

MAURI BUS SYSTEM SRL kimdir?

1921 yılında karoseri onarım atölyesi olarak kurulan Mauri Bus System SrL, 100 yılı aşkın tarihi boyunca otobüs alanında pek çok ilke imza attı.

İtalya’nın ilk aluminyum gövdeli körüklü otobüsünü, Avrupa’nın ilk acil durum dizel motorlu troleybüsünü, İtalya pazarının ilk 12 metre tam alçak tabanlı otobüsünü geliştirip üreten şirket olma özelliğine sahip Mauri, aynı zamanda İtalya’nın en bilinen otobüs markalarından biri.

Geniş ve yetkin servis ağının yanı sıra İtalya’da kendi yedek parça organizasyonuna da sahip şirket, 2010 yılından bu yana Otokar’ın İtalya’daki otobüs bayisi olarak faaliyet gösteriyordu. Mauri Bus System, Otokar’ın İtalya’daki başarısında büyük bir rol oynadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.