Quattro’lar geliyor

Audi, İstanbul Autoshow’da, S3 Sedan, A4 Allroad, A5 Sportback, A6 Allroad, RS6 Avant, RS7 Sportback, S8, Q3, TTC, A7 Sportback ve yeni Q7 modellerini görücüye çıkaracak. Tüm modellerin ortak noktası tabiki otomotiv dünyasının efsanelerinden olan ‘quattro’ sürekli dört tekerden çekiş sistemine sahip olmaları. Q7 ile segmentindeki standartları değiştirmek isteyen Audi, aracını 325 kilogram daha hafifletti ve yeni motorunda yüzde 27’lik yakıt tasarrufu sağladı.

Audi’nin kompakt sedan sınıfındaki temsilcisi A3 Sedan’ın ardından aileye sportif üye S3 Sedan katıldı. Audi’nin sportif S Ailesi’nin üyesi olduğunu ilk bakışta fark ettiren S3 Sedan, S modellerinin dinamizmiyle, günlük kullanım rahatlığını birleştiriyor.

Audi’nin standında Q7 ve S3 Sedan gibi modellere eşlik edecek bir diğer model olan A5 Sportback, tüm A5’lerde olduğu gibi kabininde Audi’nin marka kültürünü yansıtmaya devam ediyor. Sürekli dört çeker sisteme sahip 190 beygirlik 2.0 TDI motorun S tronic şanzımanla kombine edildiği otomobil 100 km’de ortalama 4.5 litre yakıt tüketiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.