Renault’da hedef, 2024’ün lideri olmak

Renault yeni Austral modeliyle C-SUV segmentine geri dönerken, 2024 yılında Türkiye otomotiv pazarında liderliğine gözünü çevirdi. Yeni Renault Austral Türkiye lansmanı Türkiye’nin en batı ucu Gökçeada’daki 100 km’ik test sürüşleriyle yapıldı. Basın lansmanına katılan Mais Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, 2023 gelişmelerini ve 2024 hedeflerini paylaştı. Yeni Austral modelinden yıllık 6 bin adetlik satış planları olduğunu söyleyen Çağdaş, “tedarik edebilirsek ve pazarın durumuna göre daha fazla da getirebiliriz” dedi.

Bu yılın önemli satışlarının ilk 6 ayda gerçekleştiğini ifade eden genel müdür, Austral’in full hibrit versiyonu ile elektrikli Renault Express modelini sonbaharda getireceklerini açıkladı.

RENAULT TRAFIC (F82) – RENAULT MASTER (F62) – RENAULT KANGOO II EXPRESS (F61)

Her 100 aracın 40’ı spekülatif satılıyor.

Türkiye otomotiv pazarına yönelik kişisel değerlendirmelerde de bulunan Çağdaş, “Şu anda satılan her 100 aracın 4o’ı spekülatif olarak satılıyor. Alayım bir yere koyayım, nasıl olsa artacak talebi var. Şu an var alon talep, gerçekten ihtiyaca yönelik bir talep değil. Yeni hükümet kurulması sonrasında kur seviyelerinde stabilizasyon, ne kadar hızlı gerçekleşirse… Bu arada  araç tedariğinde yaşanan olumsuzluklar da ortadan kalkıyor. Türkiye’de üretilen araçlardan da istediğimiz kadar alırsak, Türkiye’deki bu amorf durum ortadan kalkacaktır. Yılın ikinci yarısı için bu trend görünüyor ama kesin böyle olur noktasında da değilim. Piyasa ve vatandaşların büyük kısmı faiz ve kurda kötüleşme bekliyorlar. Buna yönelik bir hareket görüyoruz. Yılın ikinci yarısında bu konunun azalacağını düşünüyorum”

Paris Otomobil Fuarı 2022
Renault Kangoo e-tech

2024 yılında En çok satan marka olacak

Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “C SUV segmentinde dengeleri değiştirecek bir Renault geliştirildi. Biz de MAİS olarak buna elimizden gelen katkıyı vereceğiz. Biz müşteriye dokunuyoruz. Bunun sonuçlarını toplamaya başlıyoruz. Türkiye’de satılan her iki araçtan biri C segmenti araç oldu. Bunların da yarısı SUV. Biz bu alanda biraz çekiniktik ama bundan sonra bir piyasa bombardımanı yapacağız. 2024 yılında türkiye otomotiv pazarı liderliğini yeniden alacağız. İkinciliği kabul etmiyorum. Yeni gelecek modellerimizle, müşteriye yaklaşımımızla, bayi ağımızla, kadromuzla bunu başaracağız. Ticari araç pazarı da önemli. Renault’nun ilham verici yeni araçlarıyla başarıyı yakalayacağız.”

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcı bilgileri sızdı: Tesla sırlarını saklayamıyor

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.