Sakaryalı Toyota yakalandı mı?

VW-Golf-GTI

Gittikçe büyüyen küçük SUV segmentindeki rekabete katılmayan hazırlanan Toyota’nın yeni SUV’unun ilk görüntüleri internete sızdırıldı. Toyota’nın Adapazarı’ndaki fabrikasında üretilmesi beklenen SUV’un 2016 yılında tanıtılması ve 2017 yılında yollara çıkması bekleniyor. Mazda CX-3 ve Nissan Juke gibi modellerle rekabet edecek olan araç yeni Prius’la aynı platformu paylaşacak ve hibrit seçeneğiyle rakipleriyle sıyrılmaya çalışacak.

2014 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-HR konseptiyle benzer özelliklere sahip olacak küçük SUV’un yayınlanan fotoğraflarında keskin hatlarının yanı sıra karartılmış C sütunu ve coupe benzeri görüntüsü çekiyor.

Toyota ile birlikte rekabetin hızlanacağı küçük SUV segmentinde Volkswagen de yeni crossover çalışmalarına başladı. VW’nin merakla beklenen aracı en geç iki yıl içinde tanıtılacak.

Önceki İçerikApple’a yeşil ışık yaktı
Sonraki İçerikOtomobilin Hussein Bold’u oldu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz