Satılan her beş motosikletin biri Honda logolu oldu

Honda Motosiklet 2023 yılında 90 bini geçen satışla bu pazarda 9. defa en çok satan marka ünvanını kazandı.

Türkiye motorlu araçlar pazarında otomobil ve hafif ticari araçlardan sonra motosiklet satışlarının sonuçları da belli oldu. 2023 yılında Türkiye’de 50 cc üzeri 480.181 adet motosiklet satıldı.

Honda Motosiklet Türkiye motosiklet pazarında yılı zirvede tamamladı. 90 bin adete yakın motosikleti teslim eden marka, bu liderliği peşpeşe 9. defa elde etti. Honda’nın liderliği 50 cc üzeri motosiklet pazarını kapsıyor.

Honda Motosiklet tarafından yapılan açıklamaya göre marka satışlarını geçen yıla göre iki kat artırdı ve 90 bin 80 adede ulaştı.

Zirvedeki yerini koruyan Honda, 2023 yılında toplam 480 bin 181 adede ulaşan 50cc üzeri Türkiye motosiklet pazarında, 90 bin 80 adetlik satış gerçekleştirdi. Satış rakamlarını bir önceki yıla göre ikiye katlayan Honda, yüzde 18,8’lik pazar payına ulaştı.

Teslimatlar ve motosiklete ilgi arttı

Motosiklet bulunurluğunun artmasının yanı sıra ulaşımda motosiklet kullanımının önemli ölçüde arttığını söyleyen Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kardeş, “Ürün gamımızı her kitleden kullanıcıların ihtiyaçlarına göre genişlettik. Özellikle 2023 yılında ülkemizde çok beklenen 8 yeni model ile ürün çeşitliliğimizi 7 farklı segmentte 32’ye çıkardık. Öte yandan bayi ağı yapılanmamızı büyüttük ve güçlendirdik. Bunlar büyüme yolculuğumuzdaki önemli adımlar oldu” dedi.

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kardeş

Yeni modeller gelecek

Honda markasının çok özel bir kullanıcı kitlesi olduğuna değinen Çetin Kardeş, “Markamızın sunduğu teknolojiler, güvenlik donanımları, sürüş ekonomisi ve performans sürekli gelişiyor. Kullanıcıların beklentileri doğrultusunda ürün gamımızı güçlendirmeye bu yıl da devam edeceğiz” dedi.

Ülkemizde motosiklet kullanımının hızlı bir şekilde yaygınlaştığını söyleyen Kardeş, “İlk defa motosiklet kullananların oranı toplam pazarın yaklaşık yarısını oluşturmakta. Lider marka olmanın getirdiği sorumlulukla sürücü güvenliği üzerine aktivitelerimizi 2024 yılında arttırarak sektöre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.