Skoda Superb’e ilk makyaj geliyor

Çek otomobil üreticisi Skoda son zamanlarda Kodiaq ve Karoq modelleriyle SUV dünyasına ağırlık vermiş gibi görünse de diğer modellerinin geliştirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Skoda ailesinin rekabetçi sedan modeli Superb, makyaj masasından kalktı. Yeni teknolojik donanımlarla geliştirilen Superb’de konfor detaylarına da ağırlık veriliyor.

Makyajlı Skoda Superb’de ne gibi değişiklikler var gelin yakından bakalım.

Skoda, Care Connect isini verdiği acil durum asistanını yeni Superb’de de kullanmaya başlıyor. Ambition donanım seviyesinden itibaren standart olan bu asistan kaza durumunda acil servisleri otomatik olarak arayabiliyor. Her otomobil şirketi acil durum arama sistemine farklı isim verse de Avrupa’da bu sistemin genel ismi ecall. Avrupa Birliği ülkelerinde 2018 yılının Nisan ayından itibaren her yeni araç olması zorunlu hale getirilen ecall ülkemizde ise kullanılamıyor. Telekomünikasyon Kurumu tarafından engellenen ecall sistemleri, üretildikleri ülkenin veya üretildikleri şirketin anlaştığı bir GSM şirketinin kartını kullandığı için Türkiye’de kullanılamıyor.

Makyajlı Skoda Superb’in acil durum düğmesi

Care Connect’in yanında Skoda’nın Connect App uygulaması da makyajlı Superb’de kullanılabilir hale geliyor. Uygulama sayesinde sürücü akıllı telefonunu aracıyla eşleştirebiliyor. Bu eşleşmenin ardından telefon aracılığıyla Superb’in kapılarının ve camlarının açık kalıp kalmadığı bile kontrol edilebiliyor.

Makyajlı Superb’in kabini de bir adım öteye taşınıyor. Artık içeride daha büyük ekranlar var. Columbus navigasyon ve bilgi-eğlence sisteminin bulunduğu 9.2 inçlik ekran koltuğu 8 inçlik ekrandan devralıyor. Giriş seviyesindeki Swing bilgi-eğlence sisteminin 5 inçlik boyutu ise 6.5 inç olarak karşımıza çıkıyor.

Skoda Superb’in bilgi-eğlence ekranı büyüdü

Park Mesafe Kontrol Sistemi de makyajlı Superb’in yeni özelliklerinden biri. Superb artık etrafındaki nesneler kolaylıkla tespit edebiliyor. Ayrıca gerektiği durumlarda sürücüyü uyararak otomatik fren bile yapabiliyor.

Başta da dediğimiz gibi makyaj yalnızca teknolojik yeniliklerle sınırlı değil. Havalandırmalı sürücü koltuğuna kavuşan Superb’in sürücü koltuğu aynı zamanda masaj da yapabiliyor. Dijital Ses Geliştirme özelliği sayesinde sürücü ve ön yolcunun sesi arkada oturanlara daha yüksek bir şekilde ulaşıyor. Ön yan camları çift camla donatan Skoda, makyajlı Superb’de daha sessiz bir kabin vaad ediyor. Bunları da makyajlı Superb’in konfor güncellemeleri arasında sayabiliriz.

Superb’in sürücü koltuğu artık daha konforlu

Son olarak, 19 inçlik jantlar ve yeni metalik kırmızı renk Superb’in opsiyon listesine ekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.