Yeni Jimny artık daha köşeli olacak

Arazi aracı ustası suzukinin küçük ve kabiliyetli oyuncusu Jimny, 20 yıllık yorgunluğunu yenilenerek atıyor. Şu sıralar kamuflajlı haliyle yollarda süzülen Jimny, casus fotoğrafçıların objektifinden kaçamadı. Fotoğrafları internete sızdırılan kabiliyetli arazi aracının en yeni hali, off-road ruhunu koruyacağının sinyallerini veriyor. Jimny bize keskin ve dikey karoseriyle Land Rover Defender, Jeep Wrangler ve Mercedes G-Class modellerini anımsatıyor.

Yeni Jimny kaybetmediği ruhunu AllGrip Pro dört çeker sistemiyle destekliyor. Henüz kabinini görmediğimiz Jimny’de daha kaliteli malzemelerin kullanılacağını tahmin ediyoruz. Ancak, Suzuki markası Jimny ile maceracı müşterileri hedeflediği için, bu modelin küçük kompakt SUV’larla rekabet edecek bir iddiası olmayacağını söyleyebiliriz.

Yeni Jimny’nin kalbinde aralarında 110 beygirlik 1.0 lt motorun da bulunduğu BoosterJet turbo benzinli motorlar görev alacak. 1.0 lt motorun ilk olarak Suzuki Baleno modelinde tanıtıldığını da hatırlatalım.

Yeni Suzuki Jimny ilk olarak anavatanı Japonya’da düzenlenecek olan 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek. Modelin yollara çıkış tarihi için ise 2018 işaret ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.