Skoda’lar telefonları kablosuz şarj edecek

otomobiller, birer ulaşım aracı olmanın ötesine geçiyor. Motor, şanzıman, direksiyon sistemi gibi ana aksamlardaki gelişmelerin önüne teknoloji geçiyor. Artık yeni alınacak otomobilde motor gücü ve torktan daha çok bilgi ve eğlence sistemlerini konuşur olduk.

İşte Skoda yeni bir sistemi daha devreye alacağını ilan etti bile.
Skoda tarafından geliştirilen Phonebox adı verilen bir sistem akıllı telefonunuzu otomobilde kablosuz şarj etmeye olanak sağlıyor.
Yeni geliştirilen Phonebox ilk kez mart ayında düzenlenecek Cenevre Auto Show’da gösterilecek.

Kablosuz şarj teknolojisi ile donatılan, daha iyi bir ses kalitesi sunan ve yüksek güvenlikli bağlantı sağladığı belirtilen Phonebox ilk olarak Skoda Superb ve Octavia modellerinde kullanılmaya başlanacak.

PHONEBOX HANGİ TELEFONLARLA KULLANILABİLECEK?

Qi teknolojisine sahip Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung ve Sony akıllı telefonlar Phonebox ile doğrudan kullanılabilecek. Ancak, iPhone gibi cihazları kullanmak için özel tasarlanmış kılıflar a sahip olmak gerekecek. Apple, iphone’ların bu şekilde bağlanmasına sağlayan sisteme izin vermiyor.

Skoda’nın kullanıma açacağı b sistemin bir benzerini Audi yeni nesil A4 ile kullanıma sundu. Yeni A4 ile sunulan kablosuz şarj özelliği iPhone harici cihazları kapsıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.