Son vergilerle Togg T10X fiyatı ne kadar oldu

Türkiye yeni Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarına adapte oluyor. Tuvalet kağıdından, şampuana, sabundan otomobile artırılan KDV oranları, fiyatlara yansıdı. KDV oranının yüzde 18’den yüzde 20’ye artırıldığı ürünlerden biri de Türkiye’nin otomobili TOGG oldu. Son vergilerle Togg T10X fiyatı nereye geldi sorusunu şirket bir açıklama ile yayınladı.

Togg Mart sonunda açıkladığı fiyatlarını geçtiğimiz günlerde yenilemişti. Son KDV artışı ile bir kez daha Togg T10X fiyatı güncellendi.

Togg T10X test sürüşü yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Şirket tarafından sosyal medyada yayınlanan yeni listede uzun menzilli Togg T10X fiyatı 1 milyon 563  bin 500 TL olarak açıklandı. Yeni fiyat ile yüzde 10 ÖTV diliminde satılan araç, 150 bin TL daha zamlanırsa, yüzde 40 ÖTV dilimine girecek ve fiyatı bir anda sıçrayarak, 2 milyon TL’ye çıkacak. Elektrikli Araç vergilendirmesinde vergiye konu çıplak fiyatı 1.250 milyon TL’ye kadar olan otomobiller yüzde 10 ÖTV diliminde değerlendiriliyor.

Togg T10X modelinden bugüne kadar 808 adet teslimat yaptığını açıklamıştı. Şirket CEO’su Gürcan Karakaş, üretimde artışın temmuz sonunda başlayacağını ifade etmişti.

Togg T10X fiyatı zamlandı
Togg T10X 7 Temmuz 2023 fiyatları.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam elektrikli ilk binek Ford Mach-e TL ile satışa çıktı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.