Tamirat tadilat pazarı 6,5 milyar dolara koşuyor

Her yıl otomotiv dünyasından üst düzey temsilcileri ağırlayan Türk Hasar Tamiri Sektörü’nün önemli konferansı; IBIS Türkiye (International Body shop Industry Symposium), 30 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. OSS Başkanı Rıza Şahin, konferans kapsamında “Otomotiv Satış Sonrası Pazarına Genel Bakış” başlıklı bir sunum yaptı.

Rıza Şahin Türkiye ve dünya satış sonrası pazarlarını değerlendirdiği sunumunda OSS ile ilgili bilgilendirmede bulunduktan sonra sektörel göstergelere değindi ve şunları söyledi; “TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de bugün trafiğe kayıtlı 22,7 milyon araç bulunuyor. 2002 yılında her bin kişiye 61 otomobil düşerken, 2018’de bu rakam 144’e yükselmiş durumda. Araştırmalara göre sektör temsilcilerinin %88’i pazarın istikrarlı büyümesini sürdüreceğini düşünüyor ve 2020 yılında Türkiye satış sonrası pazarının hedefi ise 6,5 milyar USD. Otomotiv sektörü bugün, yepyeni bir ekosistem modeli ve farklı iş yapış şekilleri ile benzersiz bir noktaya doğru yolculuğunu sürdürüyor.”

 

Bussiness Success Global’den Robert Snook’un moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte ayrıca hızla değişen iş ortamları ve sektörümüzün karşı karşıya olduğu zorluklar ışığında, sigorta hasar verimliliği ve hasar yönetiminde Ar-Ge ve inovasyonun yanı sıra kaporta atölyesi kârlılığı ve kaporta sektöründe çeşitlendirme ve inovasyon gibi önemli konular da masaya yatırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.