Yamaha Türkiye’den iyi haber: X-Max’lerin ÖTV’leri iade edilecek !

Yılın son gününde motosiklet dünyasını yarım da olsa sevindiren sıfır ÖTV uygulamasının ilk adımlarından birini Yamaha Türkiye attı. 30 Kasım tarihinden itibaren ön satışını yaptığı 25.600 TL’lik 2019 Yamaha X-Max 250’lerin ÖTV’sini iade kararı aldı.

Yamaha Türkiye tarafından yapılan açıklama ile yüzde 8 ÖTV tutarı, sevilen scooterin toplam fiyatından düşülecek. Ödemesinin tamamını yapanlara tutar iade edilecek.

Yamaha Türkiye yöneticileri, henüz bu motosikletlerin faturalarının kesilmediğini, fatura kesiminde ÖTV’nin 0 (Sıfır) olarak uygulanmasından daha normal bir şey olamayacağını ifade ediyorlar. 2019 XMax 250 siparii verenlerin büyük kısmının “kapora” ödediğine dikkat çeken Yamaha Türkiye yönetimi, mail ile de bunun tüm ön sipariş müşterilerine bizzat iletileceğini dile getirdiler.

Konuyla ilgili ön bilgi paylaşımını hemen iletiyoruz. Resmi açıklama da az sonra basın bülteni ile açıklanacak.

Konuyu sosyal medayda 2×19 X-Max 250 satın alanlar dile getirmiş, OTOAJANDA olarak biz de sormuştuk. Konuyla ilgili haberimizi ilginizi çekerse http://otoajanda.com/yamaha-turkiye-ne-yapacak/linkini tıklayarak okuyabilirsiniz.

Önceki İçerikİBB duyurdu! Hangi araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanabilecekler
Sonraki İçerikCezası 3.750 lira oldu
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz