Porsche sahibi hissi veren oyuncu koltuğu

Alman otomobil üreticisi Porsche ve koltuk üreticisi Recaro yeni bir iş birliğine imza atarak oyuncu koltuğu geliştirdi.

Bilgisayar kullanımında, özellikle bilgisayar başında uzun süreli çalışanlar için koltuk seçimi oldukça önemli. Ayrıca, e-spor dallarında rekabete dalan oyuncular için de oturdukları sandalyenin kalitesi, otomobillerde de aranan konfor kadar öne çıkıyor. Porsche ve Recaro da otomobil severler ve oyuncular için özel bir ürün geliştirdi.

Porsche oyuncu koltuğu sınırlı sayıda üretilecek

Porsche ve Recaro iş birliğiyle geliştirilen Gaming Pepita adlı koltuk, adını aynı isimli iki tonlu döşemeden alıyor. Bu bir spor otomobil markası ile bir koltuk üreticisi arasındaki ilk iş birliği değil fakat en özellerinden biri. Her biri yaklaşık 3 bin dolar (yaklaşık 85 bin TL) değerinde olan bu koltuklardan sadece 1.911 adet üretilecek.

Gaming Pepita’da sırtlık ve koltuk için siyah ve beyaz tonlarında kumaş kullanılıyor. Aynı döşeme deseni Haziran ayında 1,2 milyon dolara satılan eşsiz Porsche 911 Classic Club Coupe’nin iç mekanında da kullanılmıştı. Ayarlanabilir kolçaklar ve kafalıkların yanı sıra yanlar da nefes alabilen kumaşla doldurulmuş. Koltuk başlığının arkasında Recaro logosu, önünde ise Porsche logosu yer alıyor.

Koltuğun tasarımı, siyaha boyanmış sert bir çerçeve ve güçlendirilmiş tekerleklere sahip alüminyum ayaklardan oluşuyor. Sırtlık, şeklini gerçek spor otomobillerdeki koltuklardan esinlenilmesiyle almış. Gaming Pepita’nın yüksekliği 50 ila 60 santimetre arasında ayarlanabilir ve yaklaşık 27 kilogram ağırlığında. Sandalyenin üretim sayısı, onu 1963 adet üretilen 911 S/T spor otomobilden bile daha nadir hale getirecek.

Porsche oyuncu koltuğu, Recaro ile olan ilk iş birliği değil. İki marka 1960’lardan beri birlikte çalışıyor. Bu yılın başlarında, Porsche 911 GT3 R tarzı bir oyuncu koltuğu piyasaya sürdüler. Fiyatı 2,499 dolardı ancak, üretim sadece 911 adetle sınırlandırılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.