Aileye ilk kez dört kapılı sedan katıldı

Alman otomobil üreticisi BMW, geçen temmuz ayında makyaj operasyonunu tamamladığı 2 Serisi’nin üzerinde çalışmalarına devam ediyor. 1 Serisi modelinin coupe-vari iki kapılı versiyonu olarak da anılan 2 Serisi’nin en yenisi 2020 yılında karşımıza çıkacak. Casus fotoğrafları ortaya çıkan yeni 2 Serisi’ndeki en önemli sürpriz dört kapılı olması.

Yeni 2 Serisi ilk kez dört kapılı oluyor

BMW 2 Serisi tarihinde ilk defa dört kapılı olarak yollara inecek. 2 Serisi Gran Coupe olarak anılan modelin iki kapılı ve beş kapılı versiyonları da olacak.

Yeni nesil 1 Serisi ile aynı temelleri paylaşacak olan 2 Serisi Gran Coupe, BMW Grubu’nun önden çekiş sistemini destekleyen UKL platformunda yükselecek. Yeni 2 Serisi’nin casus fotoğraflarını 1 Serisi ile kıyasladığımızda, yeni modelin 1 Serisi’ne göre daha fastback-vari bir tavan çizgisine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, arka kısmı biraz daha uzayan otomobilin, kaputu da öne doğru daralıyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

2 Serisi evcilleşiyor mu?

Yeni 2 Serisi Gran Coupe, 1 Serisi ile aynı motorları da paylaşıyor. Üç ve dört silindirli motor alternatifleri bulunan otomobilin en güçlü versiyonunda 200 beygirlik dört silindirli 2.0 litre hacimli i4 motor görev alıyor. Altı silindirli motor seçeneğinin şimdilik dedikodular arasında yer almaması BMW sahiplerini üzecek gibi duruyor. Altı silindirli motor seçeneğinin olmaması dört kapılı sedan otomobilin biraz daha evcilleştirildiğini gösteriyor.

Bu arada, 2 Serisi Gran Coupe satışa sunulduğu pazara göre 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman alternatiflerine sahip olacak.

Çin pazarında 1 Serisi sedan ismiyle satışa sunulacak olan otomobilin küresel pazarlardaki isminin 2 Serisi Gran Coupe olacağının altını çizelim.

Otomobilin casus fotoğrafları bize çok fazla bilgi vermese de BMW tutkunlarının hatırlayacağı 2002 model klasik BMW’nin anısına, otomobilde çift olarak yerleştirilen farların kullanılacağı söyleniyor. Aynı zamanda casus fotoğraflardaki modelin büyük jantlara, daha büyük hava girişlerine ve daha düşük bir tampona sahip olması bize fotoğraflardaki modelin bir M Performance modeli olabileceği hakkında da ipucu veriyor. Yuvarlak egzoz boruları yerine büyük dikdörtgen egzoz çıkışlarının kullanıldığı kamuflajlı otomobil gücünü buradan da hissettiriyor.

2002 model klasik BMW

2 Serisi Gran Coupe’nin dört çeker versiyonu da olacak. Ancak bu modelde, BMW M140i’de kullanılan altı silindirli motorun kullanılmasını beklemek çok da doğru olmaz. Çünkü, otomobilin ön kısmında bu motoru yerleştirecek kadar geniş bir alan bulunmuyor.

Audi A3 ve Mercedes CLA gibi uzun zamandır yollarda olan ve kendi kitlesini oluşturmuş rakiplerine karşı, yeni 2 Serisi Gran Coupe neler yapacak? Üç yıl içinde göreceğiz.

http://otoajanda.com/bmw-motorlu-auris-mi-geliyor/

BMW 2 Serisi güncellendi, Wi-Fi hotspot standart oldu

2018’de tanışacağınız yeni SUV’lar: T-Roc, Arona, Kona, Stonic, Ecosport, Karoq, C3 Aircross …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.