Yeni Astra İstanbul’a geldi

Opel baştan aşağıya yenilediği Astra’yı, Eylül’de kapılarını açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda önce stratejik ülkeler arasında gördüğü Türkiye’de sergiledi. Yenilenen Astra, Avrupa turunun son durağı İstanbul’da yeni yüzü ile Ortaköy’de poz verdi. C sınıfında yer alan otomobil ülkemizde satışa Kasım ayında sunulacak. Opel’in yeni Astra’yı Türkiye gibi önem verdiği ülkelere özel tanıtım için gönderdiğini söyleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, C sınıfında yer alan otomobille iddialı olduklarını ve segment liderliğini hedeflerini belirtti. Keklik, “Astra’dan Kadett ile başlayan tarihçesi boyunca bugüne kadar 24 milyonun üzerinde üretildi. Türkiye’de 330 binin üzerinde satış rakamı yakalayan araç önemli bir modelimiz oldu. 11. jenerasyon Astra teknolojik donanımlar ve motor seçenekleriyle ön plana çıkıyor” diye konuştu. Otomobilin Kasım’da Türkiye’da satışına başlayacaklarını ifade eden Özcan Keklik, şunları kaydetti: “C hatchback sınıfında VW Golf’le aramızda 2 bin adetlik fark var. Yeni Astra ile 2016’da 15 bin adedin üzerinde satışa ulaşarak segment liderliğini elde etmeyi hedefliyoruz. Özellikle 1.6 litre dizel otomatik versiyon liderlikte en büyük kozumuz olacak.”

2016’da 60 bin adetle Opel rekoru gelecek

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, bu yılın başlarında yaşanan araç tedariği nedeniyle 52-53 bin adetlik satışta kalacaklarını kaydetti. Keklik, “1.6 litre dizel ve otomatik Mokka’ya kavuştuk. Eylül’de Insignia’ya dizel-otomatik takviyesi yapılacak. Merakla beklenen bu motorumuz Ocak 2016’da Astra Sedan’a konulacak. Tüm ürün gamımız güçlenmiş olacak. Bir aksilik olmaz, işler böyle gitmeye devam ederse önümüzdeki yıl 60 bin adetlik satışla tüm zamanların rekorunu kırmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

200 kilogram hafifledi

Opel’in Monza konseptiyle başlayan yeni tasarım dili Astra’da belirgin şekilde görülüyor. Keskin hatlar, belirgin ön tampon, ön ve arka far grubu, coupe havası veren çizgiler ile 200 kilogram hafifleyen kasa, otomobilde öne çıkıyor. Yeni Astra’nın Türk tüketicileri için hiç kuşkusuz en belirgin özelliği 1.6 litre dizel motor ve otomatik şanzımanla kombine edilecek olması. Yeni Astra’da 136 beygir güç üreten 1.6 Astra dizel, manuel şanzımanla 100 km’de otalama 3.9 litre yakıt harcıyor. Otomobilde 105 beygirlik 1.0 litre üç silindirli ECOTEC benzinli motor ve yeni 150 beygir güç üreten 1.4 litrelik ECOTEC benzinli motor manual şanzıman seçeneği de yer alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.