Yeni Courier iç tasarımına Almanya’daki Türk Murat Seven imzası

Ford Pro, yeni Courier modelinin tanıtımını İstanbul’da gerçekleştirdi. Lansman için Almanla’dan Türkiye’ye gelen misafir ekip içinde bir de Türk isim vardı. Yaklaşık 15 yıldır Ford Europe Tasarım Stüdyosu’nda görev yapan Murat Seven; yeni Courier tasarımında da önemli rol üstlenmişti.

Yeni Courier modelinin iç dizaynı üzerinde 1,5 yıl çalıştıklarını ve bu sürecin de pandemi nedeniyle online ağırlıklı gerçekleştiğini anlatan Seven; “Zorlu ve kısa bir süreçti. Buna rağmen ortaya tüm ekip olarak iyi iş çıkardık. Üç merkez birlikte çalıştık. İçten yanmalı versiyonla elektrikli versiyon araçların içleri farklılık gösteriyor. Her detayı çok özenle geliştirdik” dedi.

Yeni Courier modelinin geliştirmesinde 45 mühendislik Türkiye ekibinin yönetiminde de Ayça Odabaşı bulunuyor.

Seven, daha önce Ford Transit modelinin geliştirilmesinde de görev aldığını, şimdi de yeni modeller için çalıştıklarını söyledi.

Murat Seven / Ford’un Avrupa’daki Türk tasarımcısı

Ford’un Avrupa tasarım stüdyoları ticari araçlar ve binek otomobiller için farklılık gösteriyor. Ekipler bazen birlikte çalışsalar da binek ve ticari araçlar için farklı mesailere sahip olduklarını öğrendik.

Seven özellikle Elektrikli Courier için tam bir yaşam tarzı tasarladıklarına dikkat çekti. Elektrikli bir aracın araçta sürekli bir enerji kaynağı olduğu için elektrikli mangaldan, laptop şarjına kadar tüm özelliklere hizmet verecek şekilde geliştirildiğini dile getirdi.

İşte yeni Ford Courier: Biri EV, üç motorla yola çıkacak

Yeni Ford Courier dünya lansmanı Türkiye’de yapıldı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.