Yeni Doblo’nun özellikleri, motor seçenekleri

VW-Golf-GTI

Yeni Fiat Doblo’daki yeniliklerle ilgili bilgi veren Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, bu sınıfta ilk kez dokunmatik ekranlı multimedya sistemini sunduklarına dikkat çekti. Süslü “Ayrıca çocuk aynasını da standart donanıma ekledik. Türkçe navigasyon ve katlanabilir elektrikli aynalar gibi yeni donanımlarla, Doblo’yu çok daha iyi güçlü hale getirdik” diye konuştu. Doblo’nun, yeni 1.3 lt 90 hp’lik Ecojet ile 4 farklı dizel motor ile Türkiye pazarında yer alacağını belirten Süslü, Combi gövde tipinde Easy, Safeline, Premio ve Premio Plus olmak üzere 4 donanım seviyesi ile tercih edilebileceğini ifade etti.

Yüzde 12 tasarruf

Doblo, yenilenen iç ve dış tasarımı, maksimum verimlilik ile yakıt tasarrufu sağlayan yeni Ecojet motora ve yeni teknolojik özelliklere sahip. Fiat Doblo’nun motor gamına mevcut 1.3 lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 105 Hp’lik motor seçeneklerinin yanında yeni 1.3 lt 90 Hp’lik Ecojet motor da eklendi. Doblo’da ilk kez kullanılan 1.3 lt Ecojet motor seçeneği, düşük devirlerde yüzde 40 daha fazla çekiş gücü sunarken, yüzde 12’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Fiat Doblo, Ecojet motoruyla 100 kilometrede ortalama 4.4 litre, şehir dışında ise 3.9 litre yakıt tüketiyor.

 

İlk kez dokunmatik ekran

Yeni Doblo’nun teknolojik ekipman paketindeki yenilikler dikkat çekiyor.  Bunlar arasında en dikkat çekici ekipman olarak, 5 inç renkli dokunmatik ekrana sahip opsiyonel olarak entegre navigasyon ile donatılabilen Uconnect multimedya sistemi yer alıyor. Telefon çağrısı yönetimi, cep telefonuna gelen mesajların okunmasını sağlayan teknolojisi, USB girişi, bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonlardan müzik dosyalarının UConnect’e aktarılması gibi gelişmiş özellikleri bulunuyor. Direksiyon kumandası ve sürücünün yakıt tüketimi ile karbondioksit (CO2) emisyonunu sınırlamasına yardımcı olan Eco: Drive yazılımı, UConnect 5 ile standart olarak sunuluyor. TomTom ile birlikte geliştirilen Türkçe navigasyon özelliği de U-Connect ile birlikte ayrıca tercih edilebiliyor.

Konfor arttı

Yeni Fiat Doblo, tüm sürüş koşullarında konfor ve yol tutuşu sunan bağımsız Bi-link arka süspansiyonlara sahip bulunuyor. Sınıfında sadece Doblo’da yer alan bu özellik, aracın konforunu otomobil seviyesine taşıyor.  Yeni Doblo’da kullanılan elektronik denge kontrol sistemleri arasında elektronik fren gücü dağılımı EBD ile ABS, ASR (Kayma Önleyici Düzenleme) ile tamamlanan ESC, HBA (Hidrolik Fren Desteği) ve sürücüye yokuşta kalkış sırasında yardımcı olan Hillholder sistemleri bulunuyor. Sürücü ve yolcunun, baş ile göğsünü koruma amaçlı tasarlanan ön ve yan hava yastıklarıyla de güvenlik donanımlarını tamamlıyor.

Üçlü ön koltuk

Yeni  Doblo’da üçlü ön koltuk tasarımı da önemli yenilikler arasında. Ayrıca ortadaki koltuk öne katlanarak masa, doküman tutucu ve kolçak olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca koltuk minderi altında eşya gözü yer alıyor. Aracın sağ koltuğu da öne katlanarak uzun malzemeleri taşımak için daha fazla alan kazanılabiliyor.180 derece açılır arka kapıları bulanan Doblo’nun maksimum 1 tona kadar yük taşıma ve 5 metreküplük yükleme hacmine sahip.

Yeni Doblo'yu nasıl buldunuz?

 

Önceki İçerikYeni Doblo 30 bin adet satılır mı?
Sonraki İçerikFiat Türkiye Direktörü Okan Baş: Bu yıl pazar 800 bin olur
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz