Yeni i20 satış için rampaya yerleşti, hibrit i20 N Line yolda

Hyundai, sportif modeller üreten otomobil markaları arasına da katılmak istiyor. Bu nedenle N adını verdiği sportif ürün departmanını da oluşturduğunu hatırlayalım. Koreli şirketin Almanya’daki N bölümü, i30 N sonrası i20 N için de düğmeye bastı. Türkiye’de üretilerek, Avrupa’ya ihraç edilen yeni i20, Türkiye’de önce standart, daha sonra N versiyonla satılmaya başlanacak.

Türkiye’de üretilecek yeni i20 şubat ayında ortaya çıkmıştı.

Hyundai, yeni i20 üzerindeki çalışmalarını tamamladı ve N Line versiyonunu da tanıttı. Hyundai model ailesinin en yeni üyesi olan i20 N Line, markanın yüksek performanslı N serisinden ilham alıyor.

Ekim ayı ortasında (13 Ekim) itibarıyla Türkiye’de tanıtımı yapılacak olan yeni i20’nin yepyeni bir versiyonu olan N Line, bir donanım paketi olmanın ötesine geçme iddiası taşıyor. Yeni i20 fiyatı henüz açıklanmadı.

Yeni i20 N Line için özel olarak üretilen ön tampon, sportiflik adına siyah plastik parçalar ve geniş hava girişleriyle desteklenmiş. N Line logosunun yer aldığı siyah renkli ve basamaklı yeni nesil ızgara, pistlerden ilham aldığını vurgulamak için damalı bayrak sitiliyle hazırlanmış.

Otomobilin motor sporlarından geldiği N Line logoları haricinde, gri renkli marşpiyeler, siyah zeminli stop lambaları, siyah tavan rengi opsiyonu, çift çıkışlı son susturucu ve tamamen i20 N Line’a özgü difüzörlü arka tamponla da anlaşılıyor.

Yeni tarz 17 inçlik jantlar da dikkat çekiyor.

Yeni i20 N Line, dört gövde rengi ile satışa çıkacak. Bu yeni renkler Siyah, Gri, Beyaz ve Kum Beji olarak belirlenmiş. Siyah tavan rengi seçeneği ise sadece beyaz renkle satın alınabilecek.

Otomobilin içindeyse N logosu ve özel kırmızı dikişler hemen göze çarpıyor. Güncel i20’den farklı olarak yeni N direksiyon simidine sahip otomobilin koltukları da özel.

N Line versiyonun özellikleri arasında metal pedallar ve kırmızı çizgilere sahip deri N vites topuzu da var. Hyundai, yeni i20 N Line’da iki motor seçeneği bulunacak. Otomobildeki 84 PS’lik 1.2 litrelik MPI giriş seviyesi motora ek olarak, dileyenler 100 PS veya 120 PS’lik 1 litrelik T-GDI motoru da seçebilecek.

1 litrelik T-GDI versiyon, gelişmiş bir sürüş deneyimi için süspansiyon, motor tepkisi ve egzoz sesi açısından da fark yaratıyor. Daha fazla yakıt verimliliği sağlayan 48 voltluk hafif hibrit teknolojisine de sahip olan bu seçenek, 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanla satışa çıkacak.

Yine yakıt tüketimini düşüren Akıllı Manuel Şanzıman (iMT) da yeni i20 seçenekleri arasında yer alıyor.

Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında Şubat ayında üretime başlaması planlanan otomobil, Avrupa’yla beraber eş zamanlı olarak Türkiye’de de satılmaya başlanacak.

B segmentinin sportif oyuncusu yeni i20 N Line, 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.