Yeni kompakt aracın adını açıkladı: Renault Symbioz

Renault C segmentine yeni bir otomobil sunuyor. 4,5 metre boyundaki aracın yeni ismi daha önce prototip araçta kullandığı Symbioz oldu.

Türkiye’de Duster üretim ve satışına hazırlanan Fransız otomotiv şirketi, yeni bir kompakt modelinin ilk detaylarını ve adını açıkladı. Renault, eski Yunanca “simbiyoz” kelimesinden türetilen “Symbioz” adını yeni kompakt aile aracı için seçtiğini bildirdi. Bu isim, İngilizce “symbiosis”, İspanyolca “simbiose” ve İtalyanca “simbiosi” gibi birçok dilde benzerlik gösteriyor. Bu da Symbioz’un geniş bir kitle tarafından kolayca anlaşılmasını sağlıyor.

Symbioz, yeni marka tasarımına sahip. Bu yeni SUV, sadece 4,41 metre uzunluğuyla Renault’nun C segmentindeki en kompakt hibrit modeli.

Cömert bagaj kapasitesi ile iç mekan tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış.

Yeni nesil PDLC teknolojisine sahip, panjursuz şekilde karartılabilen Solarbay panoramik cam tavan, 145 hp’lik E-Tech tam hibrit motor, 1.500 kg’dan daha hafif araç gibi detaylara sahip.

Renault Symbioz adını 2017 yılında kullanmış ve linkteki yazıda görülecek bir acı paylaşmıştı.

Renault Symbioz markanın yeni model ismi oldu.
Symbioz Renault’nun yeni model ismi oldu.

Renault C segmentinde atağa kalıyor

Renault Avrupa’da C segmentinde hem elektrikli hem de hibrit modeller sunan ve birbirini tamamlayan bir dizi araçla yoluna devam ediyor. Ekonomik segmentte Türkiye’de üretilecek ve haziran ayına doğru satışa çıkacak yeni Renault Duster modelinin yanı sıra Scenic, Austral, Arkana, Symbioz ve Megane-E-Tech gibi diğer modellerle segmenti domine etmeyi planlıyor.

İşte markanın kompakt segment modeleri ve birbirine çok yakın olan ölçüleri.

  • E-Tech elektrikli: Megane, yüksek teknolojili kompakt – 4.20m
  • Scenic, yeni aile elektrik standardı belirleyici – 4.47m
  • E-Tech tam hibrit: Symbioz, kompakt aile SUV’si – 4.41m
  • Austral, premium, yüksek teknolojili SUV – 4.51m
  • Arkana, dinamik tasarımlı SUV coupe – 4.56m

Renault Symbioz içerisi...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.