Yeni Mercedes-Benz otobüs modelleri 2024 yılında geliyor

Atamalarla yenilenen ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk, tüketicilerinin karşısına yeni modellerle çıkıyor. Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi, hem şehir içi hem de şehir dışı için otobüs geliştirecek.

Yolculardan, kaptanlardan ve müşterilerden gelen geri bildirimleri dikkate alan otobüs geliştiricisi, araç grubuna yenilik getiriyor. Tasarlanmasında ve geliştirilmesinde Mercedes-Benz rk OtobüAR-GE ekibinin öncü rol oynadığı ve global çapta hayata geçirilen Setra Multiclass 500 Low Entry projesi kapsamında, Avrupa pazarıbeklentileriyle uyumlu hem şehir hem şehir şı kullanıma uygun araçlar tasarlandı.

Yeni araçlar, hem Citaro hem Setra Low Entry şterilerinin isteklerini karşılayacak.

Üç la yakıredir çalışmaları ren ve seri üretime geçmesiyle beraber nyaya ihraç edilecek olan araçlarıplanlama, satıalma, lojistik reçleri Mercedes-Benz rk tarafından yor.

Setra Überland, Setra Low Entry gibi araçların yer aldığı Überland araç grubunun yeni üyeleri, 10.5, 12 ve 13 metre uzunluktaki 2 akslı 3 araç tipi ve 1 adet 15 metre 3 akslı araç tipi olacak.

Çalışmaları üç yıldır devam eden Setra Multiclass 500 Low Entry projesi kapsamında üretilen araçlar yeni bir tasarım ve farklı varyasyonlarla tüketiciyle buluşacak. Örneğin; 12 metrelik araç, 3 farklı şanzıman, 2 farklı klima sistemi, 3 kokpit sitili ve iskelet sistemleriyle tercih edilebilecek.

Engelli bireyler için de ek donanımla sağlanan destek ile ulaşımın herkes için ulaşılabilir hale gelmesinde rol üstlenecek. İçeride olduğu gibi dışarıda da insan odaklı geliştirilen araçlar, otomatik frenleme özelliği sayesinde yayaları da koruyabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.