Yeni Mercedes CLA’dan 400 hp sürprizi

Alman lüksü Mercedes, ülkemizde 174 bin 100 TL’lik etiket fiyatıyla sattığı kompakt sedan otomobili CLA’yı yeniliyor. Henüz çalışmaları sürdüğü için hakkında çok fazla bilginin açıklanmadığı CLA’nın sportif AMG versiyonu ile ilgili çıkan dedikodular ise hız severleri şimdiden heyecanlandırdı. Kuzey Amerika’da gücünü 2.0 litrelik turboşarjlı motordan alan CLA 45 AMG, 375 beygirlik gücünü yeni nesil CLA ile birlikte daha yukarı taşımaya hazırlanıyor.

Autocar’ın haberine göre CLA 45 AMG, 400 beygirlik gücüyle asfalta inecek. Bu güçten CLA’nın platform kardeşi GLA da nasibini alacak. Bir sonraki GLA 45 AMG’de de aynı gücün sunulması bekleniyor.

Yeni CLA ne zaman gelecek?

Yeni CLA’nın ne zaman piyasa sunulacağı henüz belli değil. Ancak, Mercedes’in şu sıralar A-Serisi’nin MFA platformu üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu da bize, CLA ve GLA ikilisini, bir diğer platform kardeşleri A-Serisi’nin tanıtımından sonra göreceğimizin sinyallerini veriyor.

Mercedes A-Serisi Sedan konsepti

A-Serisi’nin sedan versiyonunu da aileye eklemeye hazırlanan Mercedes, merakla beklenen bu modeli ne zaman otomobil severlerin beğenisine sunacak, ilerleyen zamanda göreceğiz.

http://otoajanda.com/iciyle-disiyla-2018-mercedes-gla/

http://otoajanda.com/c-class-cla-arasina-a-sedan-mi-girecek/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.