Yeni Sportage’ın röntgeni çekildi

Daha önce dıştan çekilmiş fotoğrafları yayınlanan yeni nesil Kia Sportage’ın kabin görüntüleri de ortaya çıktı. Üçüncü nesline göre 40 milimetre uzatılan Sportage’ın dingil mesafesi de 30 milimetre daha uzun hâle getirildi. Ön çıkıntılarının uzatılması ve arka çıkıntılarının kısaltılmasıyla daha dinamik bir profile kavuşan aracın orta konsolunun sürücü merkezli olması dikkat çekti.

Ekran ve kontroller olarak iki belirgin kısma ayrılan konsolun ‘ekran’ kısmı sürücüye araç hakkında bilgiler aktarırken; ‘kontrol’ kısmı ergonomik kullanım şekliyle araca komut vermeyi kolaylaştırıyor.

Yumuşak hisli ve metal malzemelerin kullanıldığı araçta lüks hissi artırılmış oldu.

Ön ve arka yolcu için baş mesafesi yükseltilen Sportage’ın diz mesafesi de yolcuları tatmin edecek gibi görünüyor.

Yeni Sportage’da dizel ve benzinli motorlar görev alacak. GT Line modellerinde kullanılan 175 beygir güç ve 265 Nm tork üreten 1.6 litrelik T-GDI motor seçeneğine de yer verilecek araç önden çekişli ya da dört çeker olarak tercih edilebilecek. 7 ileri DCT şanzımanla kombine edilecek olan motorun yanında 1.6 litrelik GDI benzinli motor seçeneği de bulunacak. BU iki motordan biri daha yüksek güce ve fiyata sahip olacak.

Dizel motor tarafında ise 113 beygirlik 1.7 litre hacimli CRDi ve iki farklı güç seçeneğine sahip 2.0 litrelik motorlar bulunuyor. 2.0 litrelik motorun güç seçenekleri ise 134 BG ve 181 BG. Buradaki 1.7 litrelik dizel motor, Türkiye için 1.6 litre hacimi indirilip, özel olarak Türkiye pazarına getirilecek.

Kia Sportage 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkacak. İlk gösterimi ise Frankfurt Motor Show’da yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.