Böbreği yüzde 40 büyüyen BMW yeni 7 serisi ne zaman gelecek

BMW 7 Serisi 2019 yılına yeni yüzüyle giriyor. Premium markanın amiral gemisi keskinleşen hatları ve tabi ki yüzde 40 büyüyen böbrek ızgara ile dikkat çekiyor. Peki Yeni BMW 7 serisi 2019 ne zaman yola çıkacak?
Yeni dış tasarım, belirgin bir şekilde şık. Yeni iç mekan tasarımları, zarif, ambiyansı yüksek ve daha uzun yolculuklar için daha konforlu. Otomobilde isteğe bağlı olarak alınabilen BMW Laserlight ile daha ince ve zarif bir far grubu vat; geleceğin elektrikli otomobil tasarımlarına hazırlık!
Ön yan panellerde bulunan havalandırma kanalları otomobilin yan silüetine ekstra hassasiyet, netlik ve sağlamlık getiriyor. Kapsamlı olarak yeniden tasarlanmış arka kısımda siyah yüzey kaplamalı yeni, üç boyutlu ve 35 milimetre daha ince stoplar,
Stoplar arasında krom çubuğun altında ekstra bir stil kazandıran
çok ince ışık şeridi, krom çerçeveli egzoz gibi detaylar dikkat çekiyor.
BMW 7 serisi iç tasarımda capitone özel yeni Nappa deri döşeme, yeni ince ahşap iç kaplama şeritleri ve füme cam görünüm ile lükslüğü zirveye taşıyor.
Deri direksiyon, cep telefonları için kablosuz şarjı zemini, Full HD dokunmatik ekranlı arka koltuk eğlence sistemi,
Gelişmiş akustik ses sistemi uzun seyahatlerin konforunu optimize edecek şekilde geliştirilmiş ses yalıtımı ile donatılmış,
BMW 7 serisi Euro 6d-TEMP egzoz standardına uygun hale gelen yeni motorlarla yola çıkıyor. BMW M760Li xDrive’da V12 motor 100 km’de 12.5 litre yakıt tüketimi sergiliyor.
BMW 750i xDrive ise gücü 80 hp artışla 530 hp olan V8 motora sahip.
Benzinli modelin 100 km ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre. BMW 750Li xDrive ise 9,6 litre oluyor.
Ayrıca motor gücü 265 hp ile 400 hp arasında değişen üç dizel motor yeni 7 serisinde kullanılıyor. BMW 7 Serisi’nin hibrit versiyonu ise 394 hp güç sunuyor.
Gelişmiş şasi teknolojisi, lüks sürüş konforu ve dinamik performansı dengeleme konusunda başarı sahibi; standart olarak adapte edilmiş süspansiyon ve iki akslı hava süspansiyonu bunda etkili.
Yeni 7 serisi sürücüsüz kullanım, otonom sürüşe daha yakın; BMW Intelligent Personal Assistant, otomobilde dijital yardımcı sürücü ve uzman olarak görev yapıyor. Doğal ses komutlarıyla kontrol edilir. geniş sürücü destek sistemleri, profesyonel sürüş asistanı, standart donanımlı park asistanı gibi özelliklerle öne çıkıyor.
Navigasyon sistemine sahip standart BMW Live Cockpit Professional, tamamen dijital, 12,3 inç gösterge paneli ve modern grafiklere sahip 10,25 inç kontrol ekranından oluşuyor.
Yeni BMW İşletim Sistemi, dokunmatik ekran, iDrive denetleyici, direksiyon üzeri düğmeler ile ses ve hareket kontrolü aracılığıyla tüm işlevlere, özelleştirilebilir göstergelere ve multimodal çalışmaya son derece hızlı erişim sağlıyor.
Mevcut modelde 1 milyon 63 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan BMW 7 serisinin yenisi Borusan Otomotiv’in model takvimine göre yılın üçüncü çeyreğinden itibaren Türkiye yollarına çıkacak.
BMW 7 serisi
BMW 7 serisi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.