Yok artık! Bu kadar ceza mı olur: Kaçak geçişe 93.600 TL

“Trafik cezaları can yakacak” diye çok haber yaptık ama bu kez gerçekten can yaktı. Bir sürücüye bir çok şehrimizde adeta bir ev parası kadar trafik cezası kesildi. Tam tamına 93.600 TL trafik cezası.

Sürücü Ayhan … ‘a 117 kez ceza kesimiş, 6’sı tebliğ edilmiş. 2017 yılında kesilen ilk ceza ile başlayan macera 100 bin lira sınırına dayanmış.

Sürücünün suçu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yani İstanbulluların deyişiyle İkinci Köprü’yü kullanmak. Kamyon, otobüs ve ağır tonajlı taşıtların kullanması zorunlu olan “Üçüncü köprü”yü kullanmamak.

Oysa sürücü Ayhan’ın aracı kamyon, otobüs, tır, çekici falan değil. Bir ticari kapalı kasa van, yani minibüs. Aracın aks aralığı 3 metre 20 cm’nin üzerinde olduğu için İkinci Köprü’yü kullanma hakkı yok. Yani minibüs, pick up tarzı araç sahipleri aracınızın iki tekeri arasındaki mesafe 3.20 mt’den fazla ise onbinlerce cezalık sürece uzanacak bir duruma düşmeyin,.

Rekor trafik cezası İstanbullu sürücüyü mahvetti.

Aracın sürücüsü Ayhan Bey, atv muhabirinin sorularını yanıtladı: “İkinci Köprü’den geçerken, trafik polisleri şehirlerarası otobüsleri, kamyonları sağa çektirip, durduruyor. Beni bugüne kadar durduran olmadı. Biz de durdurulmadığımız için geçtik durduk.”

Sürücünün bu geçişlerden dolayı 117 cezası var. Her bir ceza 800 TL. Bu da 93.600 TL’lik ceza anlamına geliyor.

Sürücü Ayhan, 117 cezanın 6’sı dışında kendisine tebliğ edilmediğini merak ediyor ve bunun nedenini soruyor. İlk geçişlerinin cezalı olduğu kendisine iletilse “cezamı öderdim, bu bu köprüden geçmezdim. Arabamın değeri 25 bin TL, bana gelen ceza 93.600 TL. arabamı satsam ödeyemem.” diyor

Türkiye trafik cezaları tarihine geçen bu olay bakalım nasıl sonuçlanacak.

 

Önceki İçerikAlmanya’nın iki katı BMW satıldı
Sonraki İçerikDünyanın en çok satan otomobili zirveyi bırakmıyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz