Elektrikli Formula’ya Michelin lastik

VW-Golf-GTI

FIA (Uluslararası Otomotiv Federasyonu) tarafından desteklenen elektrikli araç yarışı Formula E’nin lastik tedarikçisi belli oldu. Formula E araçları 2018-2019 sezonunda, Michelin Pilot Sport EV lastikleriyle gazlayacak. Pilotların performansını destekleyen Michelin Pilot Sport EV, 18 inç olarak şampiyonada yer alacak. Hem kuru hem de ıslak zeminde yüksek performans sağlayan lastikler, dış lastik düzeyindeki desenleri sayesinde araçların rekabette öne çıkmasını sağlıyor.

Michelin, bu kategorideki lastikleriyle 2013 yılında rakiplerinden ayrılarak Formula E için en uygun üretici seçilmişti.

İlk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni MICHELIN Pilot Sport 4’ün sırt deseni de FIA Formula E Şampiyonası için Michelin tarafından tasarlanan Michelin Pilot Sport EV’den ilham almıştı.

Önceki İçerik40 bin liraya kadar kredi
Sonraki İçerikPeugeot maratona çıkacak
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz