Elektrikli Hyundai Kona crossover tek şarjla 1000km barajını aştı

Hyundai, Almanya’daki Lausitzring pistinde üç gün boyunca test edilen, üç elektrikli Hyundai Kona crossover modeli ile yeni bir menzil rekoru kırdı. Denemelerin sonunda, üç sıfır emisyonlu aracın her biri tek bir akü şarjıyla 1.000 km hedefini aşarak sırasıyla 1.018.7, 1.024.1 ve 1.026 km yol kat etti.

Yaklaşık 35 saat süren test denemesi için üç farklı takım birbiri ile rekabete girdi. Denemeler, 2017’den beri Lausitzring’i işleten Avrupalı ​​araç muayene şirketi Dekra tarafından izlendi. Kullanılan arabalarda herhangi bir teknik değişiklik yapılmadı ve araçlar 215 /55R17 lastiklerle kullanıldı. Klima üniteleri ve eğlence sistemleri kapatıldı, ancak gündüz farları yasal gerekliliklere uymak için açık şekilde sürüldü.

Otomobiller pistte 29-31 km/s arasında ortalama bir hız seviyesinde sabit olarak kullanıldı. Üç günün sonunda ise takımlarda yer alan 36 sürücü değişikliği kaydetti. Hyundai’ye göre bunlar, trafik ışığı değişiklikleri ve maksimum hız sınırının 30 km/s olduğu yerleşim alanları dahil olmak üzere Avrupa’daki tipik şehir içi trafik hızlarını yansıtıyor.

Hyundai Almanya genel müdürü Jurgen Keller; “Bu testle elektrikli Hyundai Kona crossover, müşterilerimizin zaten bildiklerini doğrulamış oldu. Güvenilir, verimli ve çevre dostu bir SUV, günlük kullanım için de oldukça pratik bir araç. Elektrikli Kona veya diğer Hyundai EV’leri kullanan müşteriler; yeniden şarj etmeden veya menzil kaygısı hissetmeden uzun mesafeler kat etmeyi düşünebilir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.