Eski ve yeni X3 arasındaki benzerlikler ve farklar

Heyecanla beklenen 7 yılın ardından Alman lüksü BMW, ortanca SUV’u X3’ü yenilemeye karar verdi. Mercedes GLC, Audi Q5, Volvo XC60 ve Land Rover Discovery Sport gibi lükslerin rakibi olan X3, sonunda üçüncü nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

BMW, ikinci neslini 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttığı X3’ü, tasarımının yanında motor teknolojileriyle de günümüz trendlerine yaklaştırdı.

Peki, eski X3 ile yeni X3’ün tasarımını karşılaştırdığımızda neler dikkat çekiyor?

Dış tasarım

Eski X3‘ten tasarım anlamında ayrılan yeni X3’ün yeni X1 modeline yaklaştığını söyleyebiliriz.

Yeni nesil BMW X3

İkinci nesline göre daha belirgin yan çizgilere kavuşan yeni X3, üç boyutlu böbrek ızgarası ve daha kaslı görünümüyle de önceki neslinden uzaklaşıyor. Hatta, eğer yeni X3’ü M Sport paketiyle isterseniz görünüm daha da agresifleşiyor.

İkinci nesil makyajlı BMW X3

İç tasarım

İki model arasındaki bir diğer fark ise kokpit düzeninde gizli.

Yeni nesil BMW X3’ün kabini

Artık daha derli toplu bir düzene kavuşan kokpitte daha modern çizgiler hâkim. Orta konsoldaki ses sistemi düğmeleri ve klima kontrol düğmeleri yeni nesilde yer değiştirmiş. Ayrıca, ön göğüse gömülmüş olan bilgi-eğlence ekranı da bir tablet havasıyla yukarı taşınmış. Yeni nesil X3’te, 10.25 inçlik dokunmatik ekran artık sürücünün mimiklerini de algılayabilecek kadar akıllı.

İkinci nesil makyajlı BMW X3’ün kabini

Artık daha hızlı

İkinci nesil X3’ün en güçlü versiyonu X3 xDrive35i, 0’dan 100 kilometreye 5 saniyeden daha uzun bir sürede ulaşıyordu. Yeni nesil BMW X3’ün amiral gemisi M40i, 0’dan 100 kilometre hıza 4.8 saniyede çıkabiliyor.

Sonuç olarak, BMW, yeni nesil X3’te devrim yapmış dersek biraz abartmış oluruz. Ancak yine de günümüz trendlerine göre yenilenen modelin rakipleri karşısında artık daha güçlü olduğu da su götürmez bir gerçek.

http://otoajanda.com/3-nesil-bmw-x3-ortaya-cikti-yeni-x3e-goz-atabilirsiniz/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.