İzmitli Ayten’e tasarım Oscar’ı

Hyundai i10 ve Genesis'e Red DOt Designe odulu

 

Dünyanın ön önemli tasarım ödüllerinden Red Dot Designe Ödülü, bu kez Hyundai'nin biri Türkiye'de üretilen iki modeline gitti.

 

Tasarım dünyasının Oscar ödülleri olarak gösterilen Red Dot Design, aynı anda iki farklı Hyundai modelini başarılı buldu.

 

Bu ödül için 53 ülkeden toplam 4.815 adet ürün aday gösterilirken, yeni i10 ve yeni Genesis ise araç kategorisinde birincilik elde etti. Bu başarıyla birlikte 24 farklı ülkeden katılan 37 uzman tasarımcının da favorisi oldu. 

 

Hyundai i10 izmit'te uretiliyor

 

Hyundai Tasarım Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı Byung Seob Lee, ödülle ilgili olarak, 

“Red Dot Design, dünyanın en prestijli ödüllerinden birisi olarak öne çıkıyor. Hyundai de bu önemli kuruluştan iki farklı ödül kazandı. Karakteristik tasarımları sayesinde başarıya ulaşan Yeni i10 ve Yeni Genesis, bizlere yeni müşteriler edinme ve tutkuyla bağlanma hususunda yardımcı oluyor. Ayrıca Hyundai’nin müşterilerine neler vaad ettiğinin de en güzel göstergesi. Her iki modelimiz, hem tasarım hem de sürüş özellikleri bakımından oldukça iyi. Kısacası “Akıcı Tasarım Felsefesi”nin ikinci kuşağının ödüllerle başlaması bizim için gurur verici” dedi. 

 

İlk kez Red Dot Design ödülü kazanan Hyundai, plaketlerini geleneksel Red Dot Gala gecesinde teslim alacak.

Ayrıca her iki otomobil, 8 Temmuz – 3 Ağustos arasında özel bir müzede sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.