Kymco motosiklet pazarında Doğan Trend ile hedef büyüttü

Otomotiv pazarındaki gerilemeye karşın motosiklet satışlarındaki artış hız kesmiyor. 2020 yılında 100 binli adetlere gerilemiş olan satışların, 2022 sonunda 320 bin adetleri geçmesi bekleniyor. Online alışverişin artması, kurye trafiğini besliyor. Pandemi nedeniyle kalabalıktan kaçınmak isteyenler de motosiklet çözümünü tercih edenlerin sayısını artırıyor. Bu da rakamlara yansıyor. Böylesine bir ortamda büyüme planı yapanlardan biri de Türkiye operasyonunu üretime çeviren Koreli Kymco Motosiklet. Türkiye’de 2021 yılında Doğan Trend Otomotiv çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan Kymco, 2022 yılı satış hedefini 2 bin adete çıkardığını açıkladı. Kymco 3 yeni 125 cc motosikleti de Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Kymco, 2023 yılında üç yeni 125 cc hacimli modeli Türkiye yollarına çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu yıl Türkiye motosiklet satışları hacminin 323 bin adetle kapanacağı öngörüsünü belirten bir açıklama gönderen Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar; “Pazarın bu yıl 323 bin adede ulaşmasını bekliyoruz. Bu da 2019’daki 154 bin adetlik pazara göre satışların 2 katına çıkacağı anlamına geliyor. Türkiye motosiklet pazarının 2023 yılında ise 385 bin adedi yakalayacağını ve 400 bin barajına yaklaşacağını öngörüyoruz” dedi.

Türkiye pazarında en büyük payı 0-50 ve 101-125 cc segmentlerinin aldığını kaydeden Acar, “Son dönemde elektrikli motosikletler de payını yüzde 10 seviyesine taşımış durumda” hatırlatmasını yaptı.

3 yeni 125 cc’lik Kymco motosiklet geliyor

KYMCO olarak Türkiye’de 125 cc pazarında büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Emre Acar, 2023 yılında 3 yeni 125 cc’lik Kymco modelini piyasaya çıkarmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Acar’ın verdiği bilgilere göre Kymco, İspanya’da ikinci, İtalya ve Almanya’da ise üçüncü sırada yer alıyor. KYMCO Avrupa pazar payı yüzde 17 olarak belirtiliyor.

Kymco motosiklet yetkili satış noktaları 26’ya çıkacak

Emre Acar; “KYMCO markamızla 2 senede Türkiye genelinde 22 yetkili satış noktası ve 30 yetkili servis noktasına ulaştık. 2023 ilk çeyrek sonuna kadar hedefimiz Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Mersin ve Samsun’u da dahil ederek toplam 29 bayi noktasına ulaşmak. Bu daha ilk faz. İlerleyen yıllarda hem satış hem de servis noktalarımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Önceki İçerikBaşkanın otomobili: DS7’nin lastikleri Tayvanlı Nankang marka
Sonraki İçerikTürk Traktör ile Tanman Çiftliği’nde beyaz altın hasadı
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz