Lotus eski modellerine veda ediyor! Yeni spor otomobil serisi yolda

Lotus, Evija hiper otomobili ve yeni Type 131 spor otomobille, Hethel’de yeni bir efsane üretmenin peşine düştü. Türkiye’de Royal Motors’un temsil ettiği Lotus Cars’ın Norfolk, Hethel’deki üretim tesisinde bu yıl Type 131‘in prototip üretimine de başlanacak yeni bir spor otomobil serisi doğrulandı.

Üretim tesislerine 100 milyon pound yatırım alan Lotus, Elise, Exige ve Evora modellerinin üretimini bu yıl bitirecek. Lotus’un Vision80 stratejisinin bir parçası olan yeni üretim yatırımı, iki farklı Lotus alt montaj tesisini Norwich şehrinde tek bir verimli merkezi operasyona çevirecek. Lotus ayrıca, Hethel’in tesislerine yapılan 100 milyon pound yatırıma eşlik etmek için yaklaşık 250 yeni çalışan işe alacak.

Bu yıl sonunda Warwick’te Gelişmiş Teknoloji Merkezi’ni açan Lotus Engineering, yakında çıkacak spor otomobil ailesini tanıtmak için; 2021’de son üretim yılına giren Elise, Exige ve Evora’nın ardından gelecek yeni nesil ürünlere dair ipuçları veren bir görüntü de yayınladı.

Yeni Lotus spor otomobil ailesinin temelleri Evija modeliyle atılacak

Elise’de öncülük edilen teknolojiyi kullanan ve 2000 yılında piyasaya sürülen Exige, hızla “Yol İçin Yarış Arabası”nın özü haline geldi. Exige, bir Lotus’tan beklenen güvenlik ve teknolojiyle dünyanın en zorlu pistlerini hızlı bir şekilde kucaklamayı başardı.

Motor sporlarında başarılı olan Evora ise Lotus’u emsallerinden daha sürücü odaklı, ödüllü ve çok yönlü bir yol otomobili olarak süper spor otomobil sektörüne geri getirdi. Geleceğin

Lotus otomobilleri, bu çok önemli DNA’nın korunmasını sağlamak için, “Sürücüler İçin” olmanın öncelikli kriterleriyle birlikte daha fazla geliştiriliyor.


Leave A Reply

Your email address will not be published.