Mercedes Benz, yeni S Serisi için geri çağırma operasyonu başlattı

Mercedes Benz S Serisi genellikle “dünyanın en iyi ve kaliteli arabası” olarak adlandırılır. Ancak, bazen en iyisi bile mükemmel olamayabiliyor. Markanın amiral gemisi yeni S Serisi için henüz lastikleri bile eskimeden, Mercedes Benz tarafından geri çağırma operasyonu başlatıldı.

Business Insider’da yayımlanan habere göre; sorun direksiyon çubuklarında ve en kötü senaryoda direksiyon sisteminde ciddi sorunlara yol açabilir. Sürüş stresine uzun süre dayanamayan kısa iç bağlantı çubukları, direksiyon kabiliyetinin kaybına yol açarak kaza riskini artırıyor.

Mercedes Benz, 2021 S-Class sahiplerinin servis randevusu almasını talep ederek; teknisyenlerinin iç rot kollarını incelemesinin ardından değişmesi gerekirse, tüm çalışmaların ücretsiz olarak yapılacağını belirtti.

Bir Mercedes sözcüsü; “Dünya çapında, halihazırda müşterilerin ellerinde bulunan yeni S-Serisi’nin 1.400 adedi mevcut geri çağırmadan etkilenebilir. Bir tedarikçiden gelen geri bildirimlere dayanarak bu şikayetin farkına vardık. Bu ek servis ziyareti için özür dileriz ve anlayışınızı umuyoruz.” dedi.

Mercedes’e göre, hatalı parçalar diğer parçalarla birlikte bitmiş bir modül olarak arabalara yerleştirildi. Bu da, montaj hattında sorunu bulmayı neredeyse imkansız hale getirdi.

Yeni Mercedes Benz S Serisi, Daimler’in Sindelfingen, Almanya’daki fabrikasında üretiliyor. Aynı fabrika, daha lüks versiyonun olan Maybach S-Class’ın da üretimine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda, yeni elektrikli EQS modeli de bu fabrikada üretiliyor. Arızalı parçanın başka modellerde kullanılıp kullanılmadığı ise henüz belli değil.


Leave A Reply

Your email address will not be published.