Motosikletçilerden “sihirli merhaba”

Motosikletlilerin de trafiğin bir parçası olduğunu hatırlatmak amacıyla yeni bir kampanya başlatıldı. Trafikte taksiden, kamyona, özel otomobilden bisiklete, motosikletten yaya kadar hepimizin bir aile olduğunu hatırlatan kampanyanın odak noktasında birbirimize saygılı olmak yer alıyor.

Trafikte yeni kampanya

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) tarafından başlatılan yeni sosyal sorumluluk projesi “Biz trafikte de aileyiz” sloganı ile simgeleniyor.

Yeni sloganıyla motosiklet kültüründe yeni bir dönem başlatmayı amaçlayan MOTED, konuyla ilgili bir reklam filmi de yayınlayacak. Yeni reklam filmi aracılığıyla hem sürücülerin trafikte emniyet ve huzur içinde yol alabilmeleri hem de yayaların potansiyel risklerden uzak koşullarda güvenle davranabilmeleri için farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Empati yap, “Biz tragikte de bir aileyiz”

Projeyi İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşlarla koordineli olarak yürüten MOTED’in filminde trafikte toplumun farklı kesimlerinden kişilerin buluşması canlandırılıyor.

Trafikte güvenliği tehlikeyle yüz yüze bırakan hataların dikkat, nezaket ve toleransla ortadan kaldırılabileceği anlatılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.