Renault yeni SUV modelinde havacılıktan esinlendi

Renault’un 18 Haziran’da görücüye çıkacak olan yeni coupe SUV modeli, havacılık sektöründen esinlenen tarihi bir isimle geliyor.

Renault’nun amiral gemisi yeni coupe SUV olacak, D segmentinde konumlanacak ve üst sınıfa çıkmasına yardımcı olacak. Modelin isminin belirlendiği ve hafifçe kamufle edilmiş şekilde görüldüğü resmi teaser’ı, dış tasarım hakkındaki ipuçlarını da ortaya koyuyor.

Renault yeni coupe SUV modelinin adını Rafale koydu

Renault, yeni amiral gemisi modeline, Fransız Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağını ve bir Renault ortak girişimi tarafından inşa edilen 1930’lardan kalma bir yarış uçağını çağrıştıran bir isim olan Rafale adını verecek.

Fransız otomobil üreticisi, Austral Coupe veya Avantime adlarını canlandırmak yerine SUV için yeni bir isim seçti. Çoğu kişi Rafale’yi Dassault’un çok amaçlı savaş uçağı olarak tanıyor, ancak Renault bu ismi uzun zaman önce kullanmıştı. 1934 yılında havacılık şirketi Caudron-Renault tarafından tanıtılan C460 tek kişilik yarış uçağına Rafale adının verilmesi, otomobil üreticisiyle olan bağlantıyı açıklıyor. Renault, havacılık endüstrisiyle olan ilişkisinin üretim modellerinin tasarımını etkilediğini ve Rafale’de olduğu gibi onları daha aerodinamik hale getirdiğini söylüyor.

Yeni coupe SUV Rafale ilk ipuçları >>>

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.