Super Mario binecek

VW-Golf-GTI

Atarilerle hayatımıza girmiş ve artık efsaneleşmiş Super Mario oyununda “Daha ne kadar ileriye gidilebilir?” diye düşünürsek muhtemelen bir cevap bulamayız ancak ya Mercedes düşünürse?

Nintendo, ikonik bilgisayar oyununun yeni versiyonu Super Mario Maker’ı piyasaya çıkardı. Klasik Mario, oyunun yanı sıra oyunda oyuncular tarafından eski tesisatçıyı zorlayacak yeni seviyelerin oluşturulabileceği editör-modu bulunuyor.

Oyunun ilgi çekici kısımlarından biri ise içinde Mercedes GLA temalı bir bölümün bulunması. Mario Kart 8’de yer alan Mercedes-Benz pistinden esinlenerek hazırlanan yeni bölümde tesisatçımıza GLA da eşlik edecek.

Akıllarda “Nintendo ile Mercedes’in nasıl bir ortak noktası var?” osrusu dolaşırken bu merakımızı Mercedes-Benz Pazarlama Müdürü Dr. Jens Thiemer’ın verdiği yanıt gidermiş oldu.

Dr. Thiemer konuyla ilgili, “Öncelikle Super Mario Maker gibi bir video oyunu klasiğinde tekrar yer aldığımız için çok mutluyuz. Mercedes-Benz ve Nintendo’nun bir çok ortak noktası bulunuyor. Her şeyin ötesinde aynı vizyonu paylaşıyoruz; gerçek hayatta veya sanal dünyada olsun müşterilerine ve fanlarına ilham vermek.”

Bu iki şirketin ilk ortak çalışması değil daha önce de Mario Kart 8’de GLA modeli özel ödül olarak ücretsiz indirilebiliyordu.

Önceki İçerikYenisi geliyor
Sonraki İçerikStar Wars etkileri
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz