Suzuki MotoGP faaliyetlerine ara veriyor

Dünyanın sürdürülebilir bir şekilde sağlayabileceği tüm kaynaklar yavaş yavaş azalıyor. Bu tükenişi en aza indirebilecek önemli kozlardan birisi teknoloji. Bu gücü kullanmak isteyen otomotiv firmaları ise gelecek planlarının yönünü sürdürülebilirliğe çeviriyor. Çevreci yatırımlarını artırmak için Formula 1’den ayrılan Honda gibi Suzuki de MotoGP faaliyetlerine ara veriyor.

Köklü bir geçmişe ve deneyime sahip olan Suzuki Motor Corporation; yeni yatırımlara kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetleri büyütmek amacıyla Moto GP’den ayrılıyor. Suzuki, 2022 sezon sonundan itibaren Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’ndaki (EWC) faaliyetlerini de sonlandıracak.

Bu yılki 2022 MotoGP ve EWC şampiyonalarında rekabete devam olacak olan Suzuki’nin açıklamasında; Global distribütör ağlarındaki müşterilerinin yarış faaliyetlerine desteği sürdürmeyi hedefledikleri belirtildi.

Suzuki MotoGP ayrılığı yeni bir dönemin başlangıcı

Sürdürülebilirlik yönündeki diğer girişimlere kaynak ayırma stratejisi ile MotoGP ve EWC’deki faaliyetlerini sonlandırmaya karar veren Suzuki Motor Corporation Temsilci Direktörü ve Başkanı Toshihiro Suzuki;

“Motosiklet yarışları, sürdürülebilirliği ve insan kaynaklarını geliştirme dahil olmak üzere teknolojik yenilikler açısından her zaman zorlu bir yer olmuştur. Bu karar, motosiklet yarışları aracılığıyla sahip olduğumuz teknolojik yetenekleri ve insan kaynağını sürdürülebilir bir topluma giden yolda farklı alternatifleri araştırmak üzere yeni bir motosiklet faaliyet alanı oluşturmamıza olanak sağlayacak. MotoGP yarışlarına döndüğümüzden bu yana, geliştirme aşamasından itibaren bizleri yalnız bırakmayan ve destekleyen tüm hayranlarımıza, sürücülerimize ve tüm paydaşlarımıza en derin şükranlarımızı sunuyorum. Alex Rins, Joan Mir, Team SUZUKI ECSTAR ve YOSHIMURA SERT MOTUL’u sezon sonuna kadar şampiyonada rekabet etmeleri için desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.