Tarış Taşar’dan yeni Trucks bayiliği

Bayi yatırımlarına devam eden Ford Trucks, çekici ve kamyon müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için 4S konseptine sahip yeni bayisinin açılışını gerçekleştirdi. Yeni yapılanma çerçevesinde Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde açılan bayilerin ardından, Türkiye ağır ticari araç pazarı satışlarının yüzde 23’ünün gerçekleştiği en büyük ağır ticari araç parkının bulunduğu İstanbul’da, Çetaş Ford Trucks 4S bayisi 9 Eylül günü hizmete açıldı. 

Ford Trucks bayi atağı dahilinde şimdiye kadar Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır, İstanbul, Konya, Kayseri, Mersin, Malatya ve Gaziantep illerinde 4S konseptli yeni Ford Trucks bayileri açılmıştı.

İstanbul Silivri’de hizmete açılan tesis İstanbul ile birlikte çevresindeki Ford Trucks çekici ve kamyon müşterilerine hizmet verecek.

Çin’de Ford kamyonları satılacak

Yeni bayinin açılışında konuşan Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ayrıca “Dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de, 2013 Nisan ayında ağır ticari araç motorlarının üretimi için JMC firması ile motor teknolojisi lisans anlaşması imzaladık. Arkasından geçtiğimiz ay yine JMC’ye bu kez komple kamyon üretimi için lisans verdik. Böylece Ford Trucks lisansı ile ağır ticari araçlarımız Çin pazarında da satılmaya başlanacak.” diyerek Çin’ kamyon lisansının verildiğini de duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.