Tesla Türkiye CEO’sundan önemli açıklama!

2022 yılının ilk ayında Türkiye’ye giriş yapacağını açıklayan ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yatırımlarını arttıran ve satış operasyonları için yılın başından itibaren Türkiye macerasına hazırlanan elektrikli otomobil üreticisi tarafından açıklama geldi.

Tesla Türkiye CEO’su Kemal Geçer, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada;

“Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla hızında devam etmekte. Lansmana kadar hiç bir aktif satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi websitemizde sunulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tesla Türkiye satışlara ne zaman başlayacak?

Aralık ayında 710 bin TL’lik kuruluş sermayesi 50 milyon TL artırılan Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi’nin ofis, showroom, servis ve depo hizmetleri için çalışmalar sürüyor. Aynı zamanda, Tesla Türkiye için ara ara iş ilanları da yayınlanıyor.

Hâlihazırda ABD, Asya ve Avrupa pazarlarında satış yapan Tesla’nın; Model S, Model 3, Model X ve Model Y elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Haziran sonrası ön siparişe ve ağustos – eylül gibi ilk teslimatlara başlanacak ve siftah yapılacak.

Modellerin satış sonrası yaygınlaşabilmesi için de Ankara, Antalya, Antalya, Aydin, Balikesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya olmak üzere 11 bölgede hızlı şarj istasyonları yerleştireceği duyuruldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.