TOFAŞ CEO’su 1 ay istedi

Bursa Fabrikası’nda, işçilerle biraraya geldiğini açıklayan TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, işçilere, “Yarın vardiyanızda olun. Üretime başlarsanız bu eylemler nedeni ile hiçbir işçimiz için yasal işlem yapılmayacak” dedi.

Eroldu, işçilere ilave maddi imkân sağlanması konusunda başlattıkları çalışmanın da bir ay içinde sonuçlanacağını söyledi.

Yaşanan gelişmeler üzerine TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, bugün (18 Mayıs Pazartesi) Bursa Fabrikası’nda TOFAŞ işçileri ile bir araya geldi. İşçilere, “Yarın vardiyanızda olun” çağrısı yapan Eroldu, yasal olmayan eylemlerin bugün sona ermesi çağrısında bulundu.

Eroldu, eylemlerin sona ermesi ve üretime başlanması durumunda, son gelişmeler nedeniyle hiçbir TOFAŞ işçisinin, yasal bir işleme tabi tutulmayacağını söyledi. Eroldu, “Sizlere ilave bir maddi imkân sağlanması konusunda çalışmalarımızı 1 ay içinde tamamlayarak sizlerle paylaşacağım” dedi.

Kalabalık bir TOFAŞ işçisinden oluşan grubun sorularını da yanıtlayan Cengiz Eroldu konuşmasında, “Eyleminizi sağduyu içinde yaparak Tofaşlı olduğunuzu gösterdiniz” dedi. Eroldu, üretmeden kazanmanın mümkün olmadığına dikkat çekerek, “Şu anda sizler, TOFAŞ ve ülkemiz, zarar görmekteyiz” şeklinde konuştu.

TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, “İmzalanmış bulunan Grup Toplu İş Sözleşmesi Ağustos 2017’ye kadar geçerli olduğundan sözleşmenin şartlarında bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Ancak, şirket olarak sizlere ilave bir maddi imkân sağlanması konusunda çalışmalarımızı 1 ay içinde tamamlayarak, sizlerle paylaşacağım” şeklinde konuştu.

Tüm çalışanların günlerdir süren gelişmeler nedeniyle yorgun olduğuna dikkat çeken Cengiz Eroldu, konuşmasını “Evlerinize giderek dinlenmenizi ve yarın 06:45’de vardiyanızda olmanızı bekliyoruz” çağrısı ile tamamladı.

3 AYDA 205 MİLYON TL KÂR AÇIKLAMIŞTI

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.