Togg ne kadar yerli? Fabrikayı gezdik ve otomobili kullandık

TOGG C-SUV İLK İZLENİM

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ile ilk otomobillerinin üretimini, şirketin gelecek planlarını konuştuk. Fabrikada üretilen araçların son halinin çıktığı hattın son noktasındayız. Bu sıranın arkasında 17 inç tekerlekli, yan aynalı, opak beyaz boyalı, cam tavansız, kamerasız baz model araç da yer alıyordu.

Gelelim 5 babayiğit tarafından kurulan ve ne kadar yerli olduğu merak edilen şirketin ilk ürünü Togg C-SUV otomobile. Evet, seri üretim kararı için gereken homologasyon testleri ve onay için TSE (Türk Standartları Enstitüsüne) gönderilen araçların da içinde olduğu 160 Togg araç üretilmiş. Bunlardan iki adeti test pistinde bizi bekliyordu. 5’er dakikalık sınırlı test sürüşleri yapabilecektik.

Sürücü koltuğuna geçtik ve start tuşuna bastık. Sessizlik… Belki seri üretimde bu sessizlik için harici bir ses koymak gerekebilir. Yoksa aracın çalıştığını anlamak için bol ekranlı kokpite bakmak zorundasınız.

Sonrasında sağ elinizle kontrol edebileceğiniz bir konsol üzerinde küçük bir tuşla vitesinizi ayarlıyorsunuz. P (Park) konumundaki tuşlar alta doğru D (drive)  harfine kadar N (boşta), R (Geri vites) şeklinde sıralanıyor. B (rejenerasyon) tuşu da var ama yerini bulacak kadar aracı inceleyemediğimi söyleyeyim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.