Yeni Isuzu D-Max Euro NCAP testinden tam puan aldı

Geçtiğimiz günlerde 3. nesliyle Türkiye yollarına adım atan yeni Isuzu D-Max, Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başardı.

Değerlendirmede, önden veya yandan bir çarpma durumunda, çocuk koltuğu sistemlerinin sağladığı koruma, çeşitli boyut ve kategorilerdeki çocuk koltuklarının otomobile yerleştirilme seçenekleri ve çocukların güvenli taşınması için sunduğu donanımlar başta olmak üzere üç önemli konu dikkate ele alındı.

Yeni D-Max, ön ve yan darbe, boyun darbesi, otomobilden çıkarma gibi durumların incelendiği; “Yetişkin Yolcu Güvenliği” kategorisinde yüzde 84 ile derecelendirildi. Model, “Çocuk Yolcu Güvenliği” kategorisinde ise yüzde 86’lık bir derece elde etti.

Güvenlik testlerinde “bisikletliler, yayalar gibi yol kullanıcılarını korumaya yönelik” AEB (Otonom Acil Fren) koruma sistemleri özellikle ele alındı. Yeni Isuzu D-Max ise bu “Yol Kullanıcıları” Euro NCAP değerlendirmesinde yüzde 69’luk bir başarıya ulaştı.

Yeni D-Max’in baz alınan üst donanım seviyelerinde; Şerit Takip Asistanı (LDW) ve Ön Çarpışma Uyarı Asistanı (FCW) gibi gelişmiş sürüş destek sistemleri standart olarak sunuluyor.

Birçok güvenlik önlemini bünyesinde barındıran ve sınıfında tek özelliklere de sahip olan yeni Isuzu D-Max, Euro NCAP “Güvenlik Yardımcısı” değerlendirmesinden yüzde 83 alarak 5 puan almaya hak kazanmış oldu.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.